Materiał Partnera Fakty i mity na temat szkolnego ubezpieczenia dziecka

Fakty i mity na temat szkolnego ubezpieczenia dziecka

Każdy, kto ma dziecko, chce, aby zawsze i wszędzie czuło się ono bezpiecznie. Jednak są takie sytuacje, w których nie możemy samodzielnie czuwać nad bezpieczeństwem naszych pociech. Zwykle z takimi chwilami mamy do czynienia, gdy dziecko idzie do szkoły. Jedną z powszechniejszych form zwiększenia bezpieczeństwa jest zakupienie szkolnej polisy NNW. Jednak, na co należy zwrócić uwagę podczas jej zakupu i co musimy wiedzieć o tym ubezpieczeniu?

Czy musimy korzystać z ubezpieczenia oferowanego przez szkołę i kto może korzystać ze szkolnej polisy NNW?

Ubezpieczenie NNW szkolne, czyli polisa następstw nieszczęśliwych wypadków ma na celu zagwarantować ochronę osobą uczącym się. W ramach takiego ubezpieczenia uczniowie mogą korzystać ze wsparcia finansowego oraz pomocy medycznej. Należy jednak pamiętać, że nie każde szkolne ubezpieczenie jest takie samo, dlatego trzeba uważać, jaką polisę się wybiera. Przede wszystkim ubezpieczenie oferowane w szkole to nie jedyna opcja, z jakiej można skorzystać. Możemy spotkać się z mitami, że musimy zapłacić za ubezpieczenie, które oferowane jest w szkole. Aczkolwiek każdy rodzic ma prawo do samodzielnego wybrania ubezpieczenia dla własnego dziecka. Jeśli zdecydujemy się na ten krok, wówczas musimy przeanalizować oferty od ubezpieczycieli, a także porównać koszty związane z opłacaniem polisy i sprawdzić zakres ochrony. Oprócz tego istotne jest sprawdzenie sumy ubezpieczenia. W tym miejscu warto zaznaczyć, że polisa dla dziecka powinna być dostosowana do jego trybu życia i aktywności.

Kolejny mit, z jakim możemy się spotkać, mówi o tym, że studenci nie mogą korzystać ze szkolnego ubezpieczenia NNW. To oczywiście nieprawda, ponieważ niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie polisy szkole dla osób podejmujących naukę na uczelniach wyższych. Specjaliści od ubezpieczeń zalecają jednak, aby oprócz NNW studenci rozszerzyli polisę o ubezpieczenie OC. A co z dziećmi, które jeszcze nie zaczęły uczęszczać do szkoły? Oczywiście ubezpieczenie szkolne NNW obejmuje także te młode osoby. Jednak przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem, musimy sprawdzić, dla kogo konkretnie dedykowana jest dana polisa.

Kiedy działa ubezpieczenie szkolne i w jakich sytuacjach możemy uzyskać odszkodowanie?

Rodzice z pewnością nierzadko zastanawiają się, kiedy ich dzieci są chronione polisą NNW. Szkolne ubezpieczenia, które oferuje m.in. Doradca Finansowo-Ubezpieczeniowy Bartłomiej Brol z Boronowa na Śląsku dotyczą wszelkich wypadków, które przytrafią się dziecko w szkole oraz w drodze do szkoły i ze szkoły. Ponadto taka polisa zabezpiecza też życie prywatne dziecka, a co za tym idzie, obejmuje czas wakacji, czy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Pieniądze ze szkolnego NNW można uzyskać nie tylko w sytuacji, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu dziecka. Ta polisa stanowi gwarancję wypłaty odszkodowania zarówno za trwały uszczerbek na zdrowiu, jak i można liczyć na zwrot pieniędzy np. za rehabilitację. Do wspomnianego ubezpieczenia można dodać też inne świadczenia dodatkowe. Tymi mogą być pokrycie kosztów lekcji prywatnych lub odszkodowanie za pobyt w szpitalu.

Opracowanie:

Doradca Finansowo-Ubezpieczeniowy Bartłomiej Brol

Boronów , Dolna 1

  • tel. 505 537 350

Podziel się