Materiał Partnera Dlaczego warto korzystać z usług pośrednika ubezpieczeniowego?

Dlaczego warto korzystać z usług pośrednika ubezpieczeniowego?

Jeśli coś jest dla nas cenne, chcemy to zabezpieczyć. Z taką myślą wybieramy najlepsze dla siebie ubezpieczenia zdrowotne, polisy na życie, a także różnorodne ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne. Również wybierając się w podróż, zakupujemy ubezpieczenie turystyczne, które uchronić nas może przed nieprzyjemnymi sytuacjami. Na rynku dostępne jest wiele pakietów, jak wybrać ten najlepszy dla nas? Pomoże Ci w tym pośrednik ubezpieczeniowy.

Kim jest pośrednik ubezpieczeniowy?

Przeglądanie i porównywanie ofert towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo czasochłonne i dzisiejszych czasach mało osób ma na to czas. Ubezpieczenie jednak warto mieć, dlatego z pomocą przychodzą tu pośrednictwa ubezpieczeniowe. Pośrednik ubezpieczeniowy to osoba, która zbiera, analizuje i wybiera najkorzystniejsze dla nas oferty. Doradza i pomaga znaleźć najlepszą dla nas opcję. W agencji ubezpieczeniowej poznamy szczegóły ofertowe wielu towarzystw ubezpieczeniowych, nie ruszając się z miejsca. Pośrednik, taki jak Maria Kandulska na pierwszym miejscu stawia zawsze nasze potrzeby, warto więc udać się do takiej osoby, jeśli wahamy się, który pakiet będzie dla nas najkorzystniejszy.

Jakie ubezpieczenia oferują agencje?

Większość pośredników oferuje szeroki zakres ubezpieczeń, spośród których wybrać możemy te niezbędne dla nas i stworzyć swój własny pakiet ubezpieczeniowy. Najczęściej wybieranymi przez klientów ubezpieczeniami są ubezpieczenia majątkowe, w tym ubezpieczenie nieruchomości – domu, mieszkania, ubezpieczanie mienia, a także:

  • polisa na życie,
  • ubezpieczenia rolne,
  • ubezpieczania turystyczne,
  • ubezpieczenia szpitalne – zdrowotne.

Dla kierowców szczególnie ważne są też ubezpieczenia komunikacyjne, takie jak:

  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie AC,
  • ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie Assistance.

Warunki ubezpieczenia różnią się często między sobą, dlatego pośrednik, na podstawie dostarczonych przez nas informacji pomaga nam wyliczyć, jakie koszty poniesiemy i znaleźć dla nas najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ubezpieczenia dla firm

Korzystanie z usług pośrednika ubezpieczeniowego ułatwia również znalezienie najlepszego ubezpieczenia firmowego. Prowadząc własną działalność, warto pomyśleć o ubezpieczeniu firmy. W przypadku firm działających w niektórych branżach wykupienie OC dla działalności regulowane jest przepisami – np. biura rachunkowe mają obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Wiele firm decyduje się również na skorzystanie z ubezpieczeń grupowych dla pracowników, takich jak ubezpieczenia na życie lub zdrowotne. Ubezpieczenia takie są tańsze, niż indywidualne, często pełnia też rolę dodatkowej korzyści, którą pracodawcy zachęcają potencjalnych pracowników.

Warto pamiętać też, że nawet jeśli posiadamy już, jako pracownik ubezpieczenie grupowe w miejscu zatrudnienia, możemy również skorzystać z pomocy pośrednika i ubezpieczyć się indywidualnie, co w przypadku nieszczęśliwego wypadku zapewnia nam uzyskanie odszkodowania z tytułu obu ubezpieczeń.

Opracowanie:

Podziel się