Artykuł sponsorowany Dla kogo przewidziane jest ubezpieczenie rolne?

Dla kogo przewidziane jest ubezpieczenie rolne?

Rolnicy, którzy posiadają duże gospodarstwa i hektary ziemi, hodują zwierzęta lub uprawiają rośliny, muszą wykupić ubezpieczenie rolne. Jest to obowiązkowa forma zabezpieczenia mienia, uprawi i hodowli przed uszkodzeniami spowodowanymi różnorodnymi zjawiskami atmosferycznymi lub przed wypadkami podczas pracy na roli. Jakie inne korzyści daje wykupienie takiej polisy?

Co to jest ubezpieczenie rolne?

Rolnicy prowadzący gospodarstwo muszą wykupić obowiązkowe OC, czyli ubezpieczenie rolne. Pokrywa ono koszty związane ze szkodami, które mogą ponieść osoby zatrudnione w danym gospodarstwie rolnym przez właściciela, jego rodzinę lub innych pracowników. Dzięki wykupionemu ubezpieczeniu rolnemu ochroną zostają objęte nieruchomości i zabudowania gospodarcze przed skutkami powodzi, pożarów, huraganów lub silnych opadów atmosferycznych. Należy pamiętać, że obowiązek ubezpieczenia pojawia się w momencie zakupienia gospodarstwa i trwa cały czas podczas jego posiadania i zajmowania się nim. Polisa jest wykupywana na rok, a wysokość składki jest ustalana według liczby hektarów.

Jaki jest zakres ubezpieczeń dla rolników?

Wykupując ubezpieczenie rolne, należy pamiętać, że cały czas można skorzystać z innych rodzajów ubezpieczeń. Zakres ubezpieczeń rolnych obejmuje ubezpieczenie: OC gospodarstwa rolnego, budynków w tym gospodarstwie, upraw rolnych, zwierząt gospodarskich. Jest także dotowane ubezpieczenie upraw rolnych. Jest to ubezpieczenie majątkowe, w którym do 65% składki jest dotowane z państwowego budżetu. Producenci rolni mają obowiązek do ubezpieczenia co najmniej połowy upraw. Ochroną mogą zostać objęte między innymi: zboża, rzepak, kukurydzę, ziemniaki, owoce i warzywa strączkowe. Polisa daje ochronę przed: przymrozku, gradu, suszy, pożarów, huraganów i innych niszczycielskich zjawisk pogodowych.

Ubezpieczenie obowiązkowe i dobrowolne

Ubezpieczenia dla rolników obowiązkowe i dobrowolne ma w swojej ofercie Pośrednictwo Ubezpieczeniowo-Finansowe Marii Kandulskiej z miejscowości Stęszew w województwie wielkopolskim. Obowiązkowe ubezpieczenie rolne obejmuje każdy budynek znajdujący się na terenie gospodarstwa, czyli dom, stodołę, magazyn, obory, garaż, wiaty i przybudówki. Polisa chroni te obiekty na wypadek zniszczeń przed powodziami, pożarami lub różnorodnymi zjawiskami atmosferycznymi. Dodatkowe ubezpieczenie rolne obejmuje elementy stałe w budynku mieszkalnym, dobra składowane poza gospodarstwem (siano lub słomę znajdujące się na łąkach), sprzęt gospodarstwa domowego oraz mienie ruchome, czyli sprzęt rolniczy, zwierzęta rolnicze, zapasy i materiały).

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas