Artykuł sponsorowany Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia turystycznego?

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia turystycznego?

Podróże turystyczne to jeden z najprzyjemniejszych elementów życia. Pełne są smacznego jedzenia, wypoczynku, czasu spędzonego z bliskimi czy przyjaciółmi, odkrywania nowych historii i krajobrazów. Nikt nie myśli wtedy o tym, że w każdej chwili może przydarzyć się coś złego. Tymczasem także na urlopie może zdarzyć się wypadek. Przed każdym wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Jak wybrać najlepszą ofertę?

Pomoc medyczna

To, co jest największym generatorem kosztów podczas wyjazdów turystycznych to leczenie za granicą. W Unii Europejskiej i na terenie krajów EFTY możliwość skorzystania z publicznych placówek medycznych daje bezpłatna karta EKUZ, którą otrzymać może każdy ubezpieczony w ZUS. Jednak dopiero zakupienie ubezpieczenia turystycznego daje szanse na refundację kosztów leczenia na całym świecie, także w gabinetach prywatnych. 

Oprócz tego osoba ubezpieczona otrzymuje wsparcie tłumacza, który wyjaśni obcojęzycznemu lekarzowi dolegliwości. Z ubezpieczeniem turystycznym można liczyć także na transport medyczny do Polski, który np. z krajów Afrykańskich może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, gdy ma być zapłacony z własnej kieszeni. Jeśli wypadek, który zdarzy się za granicą podczas urlopu po powrocie będzie skutkował rehabilitacją, z niektórych polis podróżnych można też pokryć jej koszty.

Zgubiony bagaż, odwołany lot

Warto skonsultować Ogólne Warunki Umowy dostępne w różnych polisach w miejscach takich, jak Agencja ubezpieczeniowa i Pośrednictwo Finansowe Zyty Topki z Malborka. Część z nich zawiera bowiem możliwość ubezpieczenia bagażu od zgubienia, np. przez linie lotnicze, a nawet zwrotu kosztu biletów odwołanego lotu! Jest to szczególnie ważne podczas wieloetapowych, długich podróży. Jeśli lot przesiadkowy się nie odbędzie i turysta utknie w kraju, w którym nie planował zostawać, musi liczyć się z kosztami noclegu, wykupienia kolejnego lotu czy zmiany planów. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi ubezpieczyciel. Także zagubienie bagażu, w którym często znajdują się cenne rzeczy – biżuteria, drogie kosmetyki, sprzęty – będzie mniej bolesne, jeśli zwrócone zostaną za niego pieniądze.

Zwrot kosztów nieuwagi

Ubezpieczenie turystyczne to także swego rodzaju OC. Chroni ono turystę przed szkodami, które wyrządzi on sam. Niewiele trzeba, by dziecko podczas urlopu zniszczyło czyjeś mienie lub samemu można przypadkiem uszkodzić coś np. w hotelu. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu koszt wszelkich nieumyślnie wyrządzonych szkód zostanie pokryty przez ubezpieczyciela.

Gotowy na złodzieja

Wakacje to także wzmożony czas pracy dla… kieszonkowców. Grasują oni w środkach komunikacji zbiorowej, w zatłoczonych muzeach, na międzynarodowych imprezach masowych. Ubezpieczenie turystyczne pozwala na odzyskanie skradzionych środków. Oprócz tego zapewniona jest pomoc w razie kłopotów spowodowanych utratą wraz z portfelem dokumentów, w tym tych potrzebnych by wrócić do kraju.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas