Artykuł sponsorowany Czy warto ubezpieczać się podczas podróży?

Czy warto ubezpieczać się podczas podróży?

Ubezpieczenie turystyczne jest naszym zabezpieczeniem podczas podróży  zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Gwarantuje nam  pokrycie kosztów leczenia oraz chroni nasze portfele w razie nieszczęśliwych wypadków. Każdą polisę można uzupełnić o różnego rodzaju dodatki, tak aby zapewnić sobie maksymalnie największą ochronę. Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy ubezpieczeniowej?

Po co nam ubezpieczenie turystyczne?

Celem ubezpieczenia turystycznego jest ochrona przed niespodziewanymi wydatkami wynikającymi z chorób i leczenia za granicą. Są to wizyty lekarskie, zakup leków, ewentualny powrót do kraju, rehabilitacja, skrócony przez nieszczęśliwy wypadek urlop. Ubezpieczeniem podróżnym można zabezpieczyć się przed kosztami wynikającymi przez skradziony bagaż czy opóźnienie samolotu, którego następstwa mogą być bardzo kosztowne.  Eksperci z Biura Ubezpieczeń Kopeć zawsze sugerują wykupienie ubezpieczenia turystycznego, gdyż nie jest to duży koszt, a dzięki polisie możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy i nerwów. Wiele osób polega tylko na ubezpieczeniu EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), jednak specjaliści uprzedzają, że jej działanie jest ograniczone i występuje sporo ograniczeń. Karta EKUZ nie zapewnia nam kosztów transportu powrotnego do kraju, w wielu krajach nie refunduje kosztów ratownictwa ani kosztów leczenia współfinansowanego przez poszkodowanego (dopłaty do leczenia szpitalnego, zakupu leków, czy porad specjalistycznych)

Obecnie dodatkowym problemem jest pandemia koronawirusa, przez którą potrzeba leczenia staje się bardziej prawdopodobna. Niektóre kraje nakładają obowiązek posiadania ubezpieczenia turystycznego, pokrywającego koszty leczenia.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne za granicę?

W agencjach ubezpieczeniowych znajdziemy wiele ofert i możliwości. Jak więc wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla siebie? Specjaliści podpowiadają, że najważniejszym elementem ubezpieczenia turystycznego są koszty leczenia. Zdarzenie losowe, w wyniku którego trzeba podjąć leczenie może zdarzyć się każdemu w najmniej oczekiwanym momencie. Niespodziewane kłopoty zdrowotne za granicą mogą mocno nadwyrężyć nasz budżet. Wizyty lekarskie, hospitalizacja, leki, środki medyczne, transport powrotny do kraju, transport sanitarny to tylko część kosztów, które trzeba ponieść. Dobre ubezpieczenie turystyczne obejmuje wszystkie te elementy i pozwoli nam uniknąć dodatkowych kosztów.

Eksperci przypominają, że należy pamiętać o takich kwestiach , jak NNW, OC, ubezpieczenie bagażu czy wszelkie dodatki dla sportowców  oraz aktywnych turystów. Niektóre aktywności takie jak jazda na nartach, nurkowanie, windsurfing podwyższają ryzyko wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia i wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie. Jak zatem należy dobrać ubezpieczenie podróżne?

Specjaliści podpowiadają, że wybierając ubezpieczenie podróżne, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim kierunek wyjazdu oraz charakter naszej podróży. Kupując polisę, należy określić, czy to będzie wypoczynek, zwiedzanie, aktywny wypoczynek, czy też sporty ekstremalne.  Oprócz tego należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby. Występowanie chorób przewlekłych zwiększa prawdopodobieństwo potrzeby leczenia za granicą, zatem ubezpieczenie podróżne musi być rozszerzone o ubezpieczenie od chorób przewlekłych.  Wybierając ubezpieczenie turystyczne, dobrze jest zabezpieczyć również swój bagaż. Rozszerzając naszą polisę o ubezpieczenie bagażu, otrzymamy rekompensatę w przypadku jego zgubienia, kradzieży czy uszkodzenia.

Osoby, które podróżują samolotem, mają możliwość skorzystania z ubezpieczenia od opóźnienia samolotu. Opóźniony lot może spowodować szereg nieprzyjemnych konsekwencji, w tym również finansowych, warto się przed tym chronić. Podróżujący samochodem mogą skorzystać z ubezpieczenia Auto Assistance, które gwarantuje nam wsparcie w przypadku awarii, wypadku lub drobnej usterki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas