Artykuł sponsorowany 4 ważne wskazówki przy wyborze ubezpieczenia na życie

4 ważne wskazówki przy wyborze ubezpieczenia na życie

Jak poradzi sobie finansowo najbliższa rodzina po mojej ewentualnej śmierci? Takie pytania pojawiają się w głowach wielu ludzi. Odpowiedzią na takie troski jest ubezpieczenie na życie. Mając polisę na życie, możemy być spokojni, że w razie nieszczęścia Twoim bliskim nie zabraknie środków do życia. Na rynku jest duży wybór tego typu produktów ubezpieczeniowych, więc podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Wybór ubezpieczyciela

W tak ważnej kwestii nie ma miejsca na eksperymentowanie, więc należy wybrać znaną firmę ubezpieczeniową z długimi tradycjami i jak najlepszą opinią. Na szczęście jest dość duża ilość takich rzetelnych instytucji, które oferują solidne ubezpieczenia na życie. Wśród nich nie brakuje też towarzystw ubezpieczeniowych o zasięgu międzynarodowym.

Zakres ubezpieczenia

Ten rodzaj ubezpieczenia powinien być jak najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Szczególnie istotne są zdarzenia, które będą podlegać ochronie. Dobre ubezpieczenie gwarantuje wypłatę świadczenia nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale także w sytuacji poważnej choroby, utraty zdolności do pracy, czy w razie wypadku komunikacyjnego. Ochrona powinna też obejmować odszkodowanie w przypadku śmierci bliskiej osoby lub urodzenia się naszego potomstwa. Każde dodatkowe ubezpieczenie pociąga za sobą wzrost opłacanej składki, więc należy rozsądnie dobierać poszczególne opcje.

Suma ubezpieczenia

Określenie wysokości wypłacanego odszkodowania jest kolejną ważną rzeczą, którą trzeba dokładnie przeanalizować. Każdy chciałby, aby rodzina mogła godnie żyć po naszej śmierci, ale nie można też mieć zbyt dużych oczekiwań. Ustalenie wyjątkowo wysokiej sumy odszkodowania może znacząco uszczuplić nasz domowy budżet, a przecież nie taki jest cel ubezpieczenia na życie. Agent ubezpieczeniowy Bożena Urbaniak doradza swoim klientom, aby kwota ubezpieczenia była dopasowana zarówno do przewidywanych przyszłych wydatków rodzinnych, jak i do ich aktualnych możliwości finansowych.

Wykluczenia

Pod tym pojęciem kryją się zdarzenia, których wystąpienie jest równoznaczne z utratą prawa do wypłaty odszkodowania. Takie wyłączenia powinny być oczywiste i nie budzić żadnych wątpliwości, np. wypadek pod wpływem alkoholu, czy samobójstwo. Listę wykluczeń też trzeba dopasować do trybu naszego życia. Osoby często podróżujące samolotem nie mogą wykupić polisy, w której śmierć w wyniku katastrofy lotniczej nie podlega odszkodowaniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas