Artykuł sponsorowany Wynajem radiotelefonów. Kiedy to się opłaca?

Wynajem radiotelefonów. Kiedy to się opłaca?

Radiotelefonami powszechnie nazywa się krótkofalówki, które są niezbędne w miejscach, gdzie kilka osób musi się porozumiewać na krótkie odległości. Bywają takie sytuacje, gdzie telefony komórkowe są niepraktyczne i niewystarczające. Jak działają te niewielkie urządzenia? W jakich sytuacjach bywają z powodzeniem używane? Kiedy wynajem radiotelefonów jest ekonomicznie uzasadnione?  

W jaki sposób działają radiotelefony?

Radiotelefony, zwane z angielska „walkie-talkie” lub krótkofalówkami, są tak naprawdę niewielkich rozmiarów radiostacjami, działającymi w zasięgu fal FM od 136 do 470 MHz. Umożliwiają one wysyłanie i odbieranie wiadomości głosowych. Zasięg takiego urządzenia zależy od wielu czynników, takich jak kształt terenu, istnienia przeszkód w postaci drzew i budynków, mocy nadajnika, ewentualnych zakłóceń oraz samej mocy nadajnika i rodzaju anteny.

Nowoczesne radiotelefony, które mają niewielkie rozmiary, pozwalają na komunikowanie się osób oddalonych od siebie nawet o pięć kilometrów. Jeżeli istnieje zapotrzebowanie na większy zasięg, działanie krótkofalówek wspomagane jest odpowiednimi retransmiterami. Działają one tak, jak typowy przekaźnik.

Użytkownicy konkretnego zespołu osób, które chce się w ten sposób porozumieć, nastrajają swoje urządzenia na tą samą częstotliwość tak, aby pracowały na tym samym kanale radiowym.

Sklepy takie, jak ABEKOM, które dostarczają tego typu rozwiązań, niejednokrotnie oferują wynajem radiotelefonów. W ramach tej usługi istnieje możliwość otrzymania dodatkowych akcesoriów do krótkofalówek. Mowa tutaj o takich przydatnych urządzeniach, jak mikrogłośniki, zestawy słuchawkowe, ładowarki czy zapasowe akumulatorki.

Kiedy warto wypożyczyć radiotelefony?

Radiotelefony bywają niezbędne wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność szybkiej i bezproblemowej komunikacji w terenie. W niektórych sytuacjach telefony komórkowe bywają niepraktyczne. Niekiedy nie ma zasięgu, a szukanie właściwego kontaktu w telefonicznym menu zabiera nawet kilkanaście cennych sekund. Krótkofalówki są bezkonkurencyjne, gdy trzeba zapewnić szybka i bezproblemową łączność w rozproszonej grupie osób.

Wynajem radiotelefonów opłaca się, gdy jednorazowo organizowane są imprezy terenowe, rajdy lub pielgrzymki. Grupy, które chętnie wypożyczają radiotelefony, to uczestnicy imprez integracyjnych. Przy takiej okazji odbywa się wiele plenerowych gier i zabaw.

Krótkofalówki są przydatne również podczas pracy w terenie, na przykład przy budowie drogi, gdzie na długich odcinkach trzeba kierować ruchem wahadłowym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas