Artykuł sponsorowany Środowisko symulacyjno - pomiarowe

Środowisko symulacyjno - pomiarowe

Czołowy program na świecie służący do przeprowadzania przeróżnych analiz, symulacji ruchu, analiz nieliniowych, dynamicznych, czy ciepło-przepływowych to dziś Simcenter 3D. To środowisko symulacyjno-pomiarowe, które umożliwia wykonywanie symulacji akustycznych, przeprowadzanie analiz kompozytów, wykonywanie symulacji z zakresu mechaniki płynów i realizację wielu, wielu więcej zadań. W naszym artykule przyjrzymy się im bliżej przekrojowo.

Symulacje przydatne w wielu gałęziach przemysłu

Przyglądając się opisowi środowiska symulacyjno-pomiarowego Simcenter, widzimy przede wszystkim informacje na temat ogromnej ilości symulacji, które mogą być realizowane z wykorzystaniem tegoż środowiska. We wstępie wspomnieliśmy już o kilku z nich. Kolejne zadanie, z którym poradzi sobie Simcenter 3D to symulacja ruchu, dzięki której możliwe jest zrozumienie działania skomplikowanych mechanizmów. W związku z tym, że złożone problemy często wymagają rozwiązań, które obejmują wiele zjawisk fizycznych, wykonywane są również symulacje multifizyczne. Pojawiające się na różnych rynkach materiały i produkty stają się coraz bardziej złożone – wykonywane symulacje strukturalne w nowoczesnym środowisku symulacyjno-pomiarowym pozwalają na wyjście poza proste symulacje w zakresie statyki liniowej, umożliwiając inżynierom swobodniejszą pracę. Gdy potrzebne jest zrozumienie charakterystyki termicznej produktu, by dopasować rozwiązania z tego zakresu w celu uzyskania optymalnej wydajności, Simcenter 3D można wykorzystać do wykonania symulacji termicznych.

Meshing i optymalizacja

Jak mówią nam przedstawiciele firmy EC Test Systems, przyglądając się możliwościom Simcenter 3D, warto zwrócić uwagę na meshing. Mamy tu możliwość wykonanie zdyskretyzowanych modeli za pomocą funkcji do generowania siatki elementów 1D, 2D, 3D. Modyfikacje geometrii i siatka powiązane są z projektem CAD, w związku z czym przy zmianie geometrii bazowej modelu, model może zostać bardzo szybko zaktualizowany – to redukuje czas prac przy modelowaniu. Środowisko symulacyjno-pomiarowe pozwala też optymalizować projekty, na przykład dobierając odpowiednią kombinację parametrów produktu, by poprawić jego wydajność.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przygotowanie modeli obliczeniowych trwa znacznie krócej, dlatego firmy coraz chętniej inwestują w zaawansowane środowiska symulacyjno-pomiarowe. Simcenter 3D to bez wątpienia dobra inwestycja, która umożliwia elastyczną pracę nad projektami (brak ograniczeń software’owych) z szybkim wglądem w decyzje projektowe, pracę w zintegrowanym środowisku dla lepszej wydajności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas