Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego ekspresu do kawy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego ekspresu do kawy?

Kawa jest jedną z najpopularniejszych używek na świecie. Istnieje wiele sposobów na jej zaparzanie – jedni wolą kawę parzoną, inni nie wyobrażają sobie dnia bez pysznego napoju przygotowanego w ekspresie. Z tego też względu coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem profesjonalnego sprzętu do domu. Jaki ekspres do kawy wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Rodzaje ekspresów do kawy

Na rynku znajdziemy całe bogactwo najróżniejszych ekspresów do kawy, które pozwolą nam na przygotowanie tego napoju w ulubiony sposób. Najtańszym – i zarazem najprostszym- rozwiązaniem są kawiarki, które parzą kawę pod niskim ciśnieniem. Z pomocą kawiarek można przygotować tradycyjną kawę włoską. Do parzenia „kawy po turecku” sprawdzi się ekspres przelewowy. Dużą zaletą jego stosowania jest fakt, że możemy cieszyć się pełnym smakiem napoju bez fusów. Wiele osób zainteresowanych jest ekspresami kolbowymi, które inaczej nazywane są manualnymi. Do bardziej profesjonalnych sprzętów można zaliczyć ekspresy kombinowane, które są jakby połączeniem modelu kolbowego oraz przelewowego. Wielu kawoszy korzysta również z ekspresów kapsułkowych, które są bardzo wygodne w obsłudze. Zależnie od zwartości kapsułki możemy przygotować aromatyczne espresso, pyszne latte czy smakowe macchiato. Jak informuje specjalista z firmy Coffee Service, która zajmuje się naprawą oraz sprzedażą nowych i używanych ekspresów do kawy – chcąc zainwestować w wysokiej jakości sprzęt warto wybrać ciśnieniowy ekspres automatyczny z wbudowanym młynkiem. Modele tego typu używane są w wielu restauracjach i innych punktach gastronomicznych. Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, którego konstrukcja składa się z licznych elementów i podzespołów. Niezwykle ważne jest więc, by regularnie poddawać ekspres kontroli i bezzwłocznie reagować na pojawiające się usterki.

Co jest ważne przy zakupie ekspresu?

Ekspres do kawy musi być przede wszystkim odpowiednio dopasowany do naszych indywidualnych preferencji i możliwości finansowych. Przed wyborem ostatecznego modelu warto porównać kilka sprzętów w zbliżonej cenie pod kątem mocy, wydajności, dostępnych funkcji i trudności obsługi. Nowy ekspres do kawy to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Możemy jednak zaoszczędzić wybierając sprzęt z drugiej ręki z polecanego serwisu. Bardzo często znajdziemy tam modele znanych i renomowanych producentów takich jak Philips czy Saeco. Z usług serwisu możemy skorzystać także wtedy, kiedy nasz domowy ekspres ulegnie awarii. Doświadczeni fachowcy szybko i skutecznie zajmą się jego naprawą.

Opracowanie:

Coffee Service Anatolii Domaretskyi

Lubin , Mieszka I 14-16

  • tel. 576 019 723

Podziel się