Artykuł sponsorowany Monitoring do domu - jak skompletować cały zestaw?

Monitoring do domu - jak skompletować cały zestaw?

Bezpieczeństwo to podstawa. Dlatego tak ważne jest, abyśmy w miejscu zamieszkania, ale także w jego pobliżu czuli się w pełni bezpiecznie. Z pewnością pomocny może się okazać monitoring domowy, który zapewni nam spokój i pełne bezpieczeństwo. Możemy się zdecydować na system alarmowy lub system monitoringu CCTV. To, na który jest zdecydujemy, jest zależne tylko i wyłącznie od naszych potrzeb bowiem oba te systemy wyróżniają się zaletami, jak i wadami. W tym artykule postaramy się krok po kroku przedstawić, jak powinniśmy skompletować cały zestaw monitoringu do domu. Koniecznie przeczytaj do końca.

Stwórz plan monitoringu domu

Oczywiście pierwszym krokiem, od którego powinniśmy zacząć, jest stworzenie planu monitoringu domu. Powinien on zawierać najważniejsze informacje takie jak ilość i rodzaj kamer, ich okablowanie, zasilanie itp.. Należy wspomnieć o tym, że nie ma zestawu uniwersalnego. Niezależnie od tego, na jaki system się zdecydujemy, wymaga on indywidualnego podejścia w doborze urządzeń.

Decydując się na montaż monitoringu, powinniśmy wybrać renomowaną firmę, która zajmie się wszystkim od A do Z. Taką firmą z pewnością jest Safe-Home z siedzibą w Wieliszewie, na terenie województwa mazowieckiego.

Wybór rejestratora do monitoringu domu

Bez wahania możemy stwierdzić, że rejestrator to jest najważniejsza część systemu monitoringu. Jest on sercem całego systemu. To właśnie dzięki niemu jest nagrywany i przetwarzany obraz z kamer, a następnie wyświetlany na telewizorze, monitorze LCD czy poprzez sieć LAN na danym komputerze. Aby dokonać odpowiedniego wyboru rejestratora, musimy zwrócić szczególną uwagę na ilość kamer - to od niej zależny jest ten wybór.

Dobry rejestrator powinien mieć następujące atuty takie jak funkcja detekcji ruchu, podgląd obrazu przez sieć LAN, wyjście HDMI, porty USB oraz tryby zapisu. Warto wspomnieć o tym, że rejestrator powinien przede wszystkim mieć stabilne parametry pracy oraz być prosty w obsłudze.

Dobór kamery i obiektywu do monitoringu domu

Kamery CCTV dzieli ze względu na trzy kategorie: wewnętrzne/zewnętrzne analogowe/sieciowe i kopułowe/tubowe/kompaktowe/obrotowe. Podejmując decyzję co do kamery monitoringu, powinniśmy przede wszystkim ustalić, na jaką odległość ma obserwować. Kąt widzenia jest zależny nie tylko od rozmiaru przetwornika obrazu, ale także od długości ogniskowej obiektywu.

Podsumowując, jak widzimy, istnieje kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, kompletując cały zestaw monitoringu domowego. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszym artykułem, cały ten proces będzie już tylko zwykłą formalnością.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas