Materiał Partnera Kiedy korzystać z usług serwisu AGD i jak go wybrać

Kiedy korzystać z usług serwisu AGD i jak go wybrać

Sprzęt AGD stanowi podstawę funkcjonowania każdego domu. Nie umiemy wyobrazić sobie życia bez lodówki, kuchenki czy też pralki. Dlatego awaria tych urządzeń stanowi tak duży problem. Konieczne jest jak najszybsze usunięcie usterki – tu z pomocą przychodzi nam profesjonalny serwis AGD. Jaki zakres usług on oferuje i na co zwrócić uwagę, by wybrać ten rzetelny? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Cechy dobrego serwisu

Usterka w urządzeniu AGD musi być naprawiona szybko, dlatego też serwisu szukać będziemy w pobliżu. W Łodzi zlokalizowany jest profesjonalny serwis Walmo, który jest też autoryzowanym serwisem firm Candy oraz Hoover, ale zajmuje się naprawami AGD innych firm. To kolejna pożądana przez nas cecha serwisu AGD – autoryzacja producenta.

Wybrać powinniśmy firmę, która zajmuje się naprawą pralek czy lodówek na miejscu, a tak jest w większości ofert serwisowania. Zwróćmy też uwagę na to, by serwisant używał oryginalnych części. Korzystajmy z usług firmy, która może przedstawić kwalifikacje swoich pracowników – gwarancję skutecznej naprawy stanowić będzie przeprowadzenie jej przez doświadczonych specjalistów.

Przede wszystkim pamiętać musimy o tym, by żadnych napraw nie przeprowadzać samemu. Naprawa kuchenek, zmywarek i podobnych im urządzeń wymaga specjalistycznej wiedzy, którą przeciętny użytkownik tych sprzętów nie dysponuje. Profesjonalny serwis jest jedynym rozwiązaniem, nam zostaje jedynie znaleźć rzetelny.

Gwarancja i po gwarancji

Gwarancja producenta na sprzęt AGD obejmować może nawet do kilku lat. W tym czasie mamy prawo reklamować towar, jeśli pojawią się u niego usterki wynikające z wady samego produktu. Uszkodzenia powstałe z naszej winy – w wyniku niewłaściwego montażu lub użytkowania nie podlegają gwarancji.

W większości przypadków jednak problemy w urządzeniach AGD pojawiają się po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Większość usterek podlega więc naprawie pogwarancyjnej. Serwis, w którym zostanie ona wykonana, powinien udzielić nam za to gwarancji na swoje usługi.

Opłacalność napraw AGD

Nie można jednoznacznie określić, czy naprawy AGD są opłacalne, czy nie. Zadecydować o tym należy na podstawie porównania kosztów naprawy oraz kosztów zakupu nowego sprzętu. Musimy wziąć pod uwagę skalę usterki – wykryta odpowiednio wcześnie może być szybko i tanio usunięta, co przedłuża żywotność urządzenia na kolejne kilka lat. W takim przypadku kupowanie nowego jest niepotrzebną stratą pieniędzy. Oceną tego, czy zepsuta pralkę lub zmywarkę warto naprawiać, zająć powinien się fachowiec na podstawie dokładnej diagnostyki.

Opracowanie:

"Walmo" FHU Waldemar Woźniak

Łódź , Hubala 3

Podziel się