Artykuł sponsorowany Jak działają dzwonki bezprzewodowe bezbateryjne?

Jak działają dzwonki bezprzewodowe bezbateryjne?

Przyszedł czas na wymianę dzwonka do drzwi? A może szukasz rozwiązania do nowego domu? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość: w dzisiejszych czasach instalacja dzwonka nie oznacza już konieczności kucia tynków na ścianach lub prowadzenia po nich nieeleganckich kabli. Nowoczesne urządzenia tego typu działają bezprzewodowo, a niektóre z nich nie wymagają nawet baterii.

Nowoczesne dzwonki do drzwi

Aktualna oferta dzwonków do drzwi jest szalenie bogata. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim sposobem działania. Obok wciąż dostępnych w niektórych sklepach, klasycznych dzwonków bezprzewodowych, pojawiły się znacznie wygodniejsze rozwiązania.

Rosnące zainteresowanie dzwonkami bezprzewodowymi wynika przede wszystkim z wygody ich montażu i stosowania. Zewnętrzny moduł urządzenia można mocować przy drzwiach lub bezpośrednio na skrzydle, bez konieczności wiercenia dodatkowych otworów, gdyż z reguły wystarczy mocna taśma dwustronnie klejąca – mówi ekspert ze sklepu internetowego REGMAG.

Drugi element zestawu, czyli odbiornik z gongiem lub sygnałem świetlnym, montowany jest w pomieszczeniu. Kompaktowy odbiornik wymaga zasilania, ale przemyślana konstrukcja i kompaktowe rozmiary umożliwiają podłączenie go przez wciśnięcie do gniazdka. Małe i eleganckie rozwiązanie na pierwszy rzut oka przypomina lampkę do pokoju dziecięcego lub urządzenie zapachowe.

Bezbateryjny dzwonek do drzwi?!

Pierwsze modele dzwonków bezprzewodowych wymagały stosowania osobnego zasilania dla nadajnika zewnętrznego. Jego źródłem były w takim przypadku baterie. Niestety, takie rozwiązanie wymagało wymieniania baterii, co oznaczało dodatkowy obowiązek i wiązało się z koniecznością ponoszenia regularnych kosztów.

Obecnie na rynku możemy znaleźć dzwonki nie tylko bezprzewodowe, ale jednocześnie bezbateryjne. Urządzenia tego typu nazywane są także dzwonkami kinetycznymi, co wynika z ich zasady działania.

Dzwonki bezbateryjne nie wymagają źródła zasilania, ponieważ same produkują energię niezbędną do przesłania sygnału do odbiornika. Znajdujący się w ich wnętrzu mechanizm przetwarza energię kinetyczną (mechaniczną), wywołaną przyciśnięciem guzika na energię elektryczną, której moc wystarcza do przekazania niezbędnego sygnału.

Choć zasada wykorzystana do budowy dzwonka bezbateryjnego jest prosta, efekty okazują się spektakularne. Po zamontowaniu takiego dzwonka właściciel nie musi troszczyć się już o żadne dodatkowe prace konserwacyjne. Mechanizm zamknięty w niewielkiej obudowie jest dobrze zabezpieczony przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, a całość prezentuje się bardzo estetycznie. Nic więc dziwnego, że obecnie jest to najpopularniejsze i najbardziej lubiane rozwiązanie nie tylko dla mieszkań oraz domów jednorodzinnych, ale także obiektów firmowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas