Materiał Partnera Higiena w przestrzeni biurowej – jak ułatwić pracownikom dezynfekcję rąk?

Higiena w przestrzeni biurowej – jak ułatwić pracownikom dezynfekcję rąk?

Brak odpowiednich nawyków higienicznych i utrudniony dostęp do środków dezynfekcyjnych stanowi duże zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm – jedna osoba może przenieść zarazki i drobnoustroje aż na 14 innych osób! Aby zapobiec zagrożeniu epidemiologicznemu, pracodawca musi zapewnić odpowiednie warunki pracy dla osób zatrudnionych i wdrożyć niezbędne środki profilaktyczne.

Dezynfekcja rąk – ułatwienia dla pracowników

Zachowanie wysokiego poziomu higieny to obowiązek w czasie pandemii. Oprócz środków do mycia i dezynfekcji rąk, oferowanych przez Interhurt, warto zaopatrzyć się w stanowiska dezynfekujące. Bardzo praktycznym rozwiązaniem wydaje się stojak na rękawiczki jednorazowe. Specjalnie wyprofilowany trzpień pozwala zaczepić pęk rękawiczek foliowych, co znacznie ułatwia ich pobór i pozwala utrzymać wyższy poziom higieny. Półka na płyn do dezynfekcji jest wystarczająco obszerna, aby ustawić na niej środek w opakowaniu o dużej pojemności. Przemyślana konstrukcja ramy umożliwia montaż worka na śmieci, do którego można wrzucać zużyte rękawiczki. Stojaki to wygodne rozwiązania, które sprawdzą się w większych zakładach produkcyjnych, punktach sprzedaży detalicznej oraz magazynach.

Podajniki i automatyczne dystrybutory – stanowiska dezynfekujące

Najwygodniejszym sposobem dystrybucji preparatu jest przelanie go do automatycznego dozownika. To najbardziej higieniczne, a zarazem ekonomiczne rozwiązanie. Użytkownicy nie muszą dotykać opakowania, a dystrybutor wydaje dokładnie taką ilość płynu, jaka jest konieczna (podkładając rękę pod sensor wyzwala się ok. 1 ml płynu). Dozowniki płynów dezynfekcyjnych mają jeszcze jedną zaletę – stanowią zamknięty system i są zabezpieczone przed kradzieżą. W czasie pandemii preparaty do dezynfekcji są bardzo pożądanym towarem i często stają się obiektem kradzieży, dlatego inwestycja w mobilny stojak z przytwierdzonym automatycznym dozownikiem to sposób na oszczędności i ochronę przed zbyt szybkim zużyciem zapasów środków dezynfekcyjnych, które mogą być okresowo trudno dostępne na rynku.

Gdzie ustawiać stojaki i dozowniki z płynami dezynfekującymi?

Stanowiska dezynfekujące powinny być ustawiane w strategicznych miejscach w biurze – tam gdzie natężenie ruchu jest największe (przy wejściu, w okolicy toalet oraz przestrzeni wypoczynkowych). Aby dezynfekcja weszła pracownikom w nawyk, stanowiska powinny być dobrze oznaczone, a ich zasoby – regularnie uzupełniane.

Opracowanie:

Podziel się