Materiał Partnera Co to jest huddle room?

Co to jest huddle room?

Nowoczesne technologie pomagają nam w życiu, czyniąc je o wiele prostszym. Kto powiedział więc, że do zorganizowania konferencji czy szkolenia jest niezbędna olbrzymia sala konferencyjna? Jeśli jej nie ma, w sukurs przychodzi jedno z najbardziej kompleksowych rozwiązań do komunikacji. Jest nim system wideokonferencyjny, który pozwala prowadzić konferencje bez zakłóceń komunikacyjnych (obrazu i dźwięku). Do czego służy i czym jest huddle room?

Huddle space, czy huddle room, a może sala konferencyjna?

Huddle space lub określana zamiennie jako huddle room to mała, prywatna sala konferencyjna, która została stworzona z myślą o optymalizacji przestrzeni roboczej. Dzięki niej ogromne sale konferencyjne mogą, których przestrzeń przez większość czasu była bezużyteczna, mogą niedługo odejść do lamusa. Huddle space maksymalnie zwiększa więc funkcjonalność  pomieszczeń firmowych. Huddle room jest małą salą konferencyjną. Może pomieścić kilka osób, ale jest pomieszczeniem w pełni wyposażonym w odpowiednie systemy wideokonferencyjne, które pozwalają się swobodnie komunikować  z działami danej firmy lub jej klientami.

Jak jest wyposażona huddle room?

Sale typu huddle room są wyposażone specjalnie dla nich dedykowane systemy wideokonferencyjne i teleinformatyczne, stąd mogą pełnić rolę specyficznych sal konferencyjnych. Poza tym huddle space może z powodzeniem być wykorzystywane w każdym dniu pracy i służyć nie tylko do konferencji. To idealne tymczasowe biura dla pracowników, którzy pracują zdalnie. To także miejsca przeznaczone do spotkań w celach np. prezentacyjnych.

Systemy wideokonferencyjne przeznaczone dla huddle room zapewniają pełną możliwość prowadzenia konferencji w postaci wideo oraz telefonicznych jednocześnie. Takie spotkania odbywają się pomiędzy kilkoma zespołami. Dzięki systemom można też przekazywać sobie na bieżąco wszelkie informacje w postaci na przykład plików cyfrowych (dokumentów komputerowych). Systemy wideokonferencyjne dla huddle space muszą charakteryzować się elastycznością systemu i dużym  wyborem urządzeń oraz samego oprogramowania. Najlepsze systemy wideokonferencyjne używane są przez pracowników firm na całym świecie. Mogą być stosowane także na salach operacyjnych. Tutaj czas reakcji oraz jakość łączy ratuje życie.

Dlatego najważniejszym z kryteriów wyboru sprzętu i oprogramowania do wideokonferencji powinna być jakość przekazu obrazu -wideo oraz dźwięku - audio. Dodatkowe funkcje, czyli sposobność dzielenia się plikami czy prezentacjami zawsze są mile widziane i wiadomo, ułatwiają pracę i ustalenia między pracownikami firmy - wyjaśnia specjalista z firmy Tiva Systemy Audio Video z Gdyni. – A odpowiednio, profesjonalnie  zaprojektowany i wykonany huddle room naprawdę potrafi przynieść wymierne korzyści w postaci zwiększenia skuteczności funkcjonowania danej firmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas