Artykuł sponsorowany Charakterystyka odkurzaczy przemysłowych

Charakterystyka odkurzaczy przemysłowych

Istnieje grupa rzeczy i urządzeń elektrycznych, które bezsprzecznie muszą się znaleźć w każdym domu i w każdym mieszkaniu. Jednym z takich urządzeń bez wątpienia jest odkurzacz, czyli małe urządzenie AGD, które umożliwia nam utrzymanie właściwego porządku w domu. W sklepach można obecnie znaleźć bardzo dużo modeli odkurzaczy, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko producentem, ale także sposobem działania. Rodzajów odkurzaczy jest obecnie tak dużo, ze wiele osób ma problem z wyborem tego najwłaściwszego. W naszym artykule postaramy się jednak pomóc!

Jakie są najpopularniejsze rodzaje odkurzaczy?

Obecnie udając się do sklepu w celu kupienia odkurzacza do swojego domu stajemy przed bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ mamy możliwość wyboru już nie tylko pomiędzy modelami odkurzaczy jednego typu, ale przede wszystkim pomiędzy poszczególnymi rodzajami tych urządzeń:

Odkurzacze workowe

Jeszcze kilka lat temu w sklepach królowały tradycyjne odkurzacze workowe. Cały czas z resztą można je oczywiście jeszcze kupić. Ich największą zaletą jest na pewno cena, ponieważ zazwyczaj nie kosztują one więcej niż kilkaset złotych. W takich odkurzaczach zbierany brud, okruchy i kurz trafiają do specjalnego, umieszczonego w odkurzaczu i wykonywanego na miarę przez każdego producenta papierowego worka. Niektórzy producenci oferują także worki wielokrotnego użytku, które są wykonane z materiałów tekstylnych. W takim przypadku przy ich zapełnieniu nie wyrzuca się ich do śmietnika, tylko trzeba je opróżnić i z powrotem umieścić w urządzeniu.

Największą wadą odkurzaczy workowych jest to, że są one mało skuteczne w pochłanianiu kurzu, a więc także roztoczy i alergenów. One cały czas znajdują się w worku, który nie jest przecież całkowicie szczelny. Warto także wiedzieć decydując się na taki rodzaj odkurzacza, że jego siła ssania będzie się zmniejszała wraz z zapełnianiem się worka oraz liczyć się z nieco wyższymi kosztami eksploatacji.

Odkurzacze bezworkowe

Najprostszą alternatywą dla odkurzaczy workowych są tzw. odkurzacze bezworkowe, w których wciągane zabrudzenia są umieszczane w specjalnym plastikowym pojemniku. Pojemnik ten, żeby móc zachować czystość trzeba oczywiście systematycznie opróżniać i dokładnie myć. Rozwiązanie to nie jest jednak również w pełni skuteczne w pochłanianiu kurzu i roztoczy. Opróżnianie pojemnika na pewno będzie też mało przyjemne szczególnie dla osób, które cierpią z powodu alergii na kurz i roztocza. Takie odkurzacze są jednak nieco tańsze w eksploatacji, ponieważ nie trzeba do nich dokupywać żadnych worków.

Odkurzacze z filtrem wodnym

Zupełnie inną jakość sprzątanie gwarantują odkurzacze z filtrem wodnym.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego z RTV i AGD AFG MARKET: W odkurzaczach z filtrem wodnym zasysane wraz ze wciąganym kurzem i roztoczami powietrze jest kierowane do plastikowego pojemnika, do którego jest wlana woda. Tworzony w ten sposób filtr wodny skutecznie zapobiega wydostawaniu się z powrotem na zewnątrz kurzu czy innych alergenów. Takie odkurzacze są idealnym rozwiązaniem dla alergików oraz dla posiadaczy psów i kotów, w których domach roznosi się bardzo dużo ich sierści. Jedyną wadą takich odkurzaczy jest to, że po każdym sprzątaniu trzeba dokładnie umyć pojemnik. Jeżeli jednak zrobi się to od razu po zakończeniu sprzątania, nie powinno to sprawiać zbyt wielu problemów i szybko można nabrać wprawy.

Bezprzewodowe odkurzacze akumulatorowe

Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem są odkurzacze bezprzewodowe. Są to bardzo skuteczne odkurzacze, za pomocą których można dotrzeć nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc. Występują w dwóch wariantach: jako typowe odkurzacze domowe oraz jako odkurzacze, które nadają się do stosowania np. do czyszczenia samochodów.

Odkurzacze automatyczne – roboty odkurzające

W ostatnich latach coraz większą popularnością wśród klientów cieszą się także odkurzacze automatyczne, czyli roboty odkurzające. Są to niewielkich rozmiarów, zazwyczaj okrągłe i płaskie urządzenia, które posiadają wbudowane czujniki, które umożliwiają im samodzielnie określić stopień zabrudzenia podłóg, dobrać odpowiednią moc ssania i je wyczyścić. Po zakończeniu sprzątania roboty odkurzające potrafią także same wrócić do bazy i naładować swoje akumulatory.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas