Materiał Partnera Charakterystyka elektronicznych zamków szyfrowych

Charakterystyka elektronicznych zamków szyfrowych

Elektroniczne zamki cyfrowe, do niedawna znane jedynie z bogatych biurowców i amerykańskich filmów, stają się coraz bardziej popularne. Nie dzieje się tak bez powodu – za relatywnie niską cenę oferują one dużo przydatnych możliwości i wysoką skuteczność. Czym się charakteryzują i czego można się spodziewać po elektronicznych zamkach cyfrowych?

Skuteczność i odporność

Początkowo zamki elektroniczne stosowane były albo w obiektach wymagających jedynie podstawowego zakresu ochrony, albo wewnątrz budynków, gdzie były już tylko dodatkowym, a nie głównym zabezpieczeniem. Na większe możliwości i poziom ochrony nie pozwalała ówczesna technologia. Czasy się jednak zmieniły, a współczesne rozwiązania wyeliminowały dawne braki i niedociągnięcia, czyniąc z zamków elektronicznych skuteczne zabezpieczenie, odporne na próby jego unieszkodliwienia i złamania. Są też o wiele wygodniejsze i bardziej estetyczne, a ich cena spadła. Mogą też być integrowane z całymi instalacjami alarmowymi, z telewizją użytkową lub z tzw. inteligentnymi domami, dzięki czemu zaczęły coraz częściej trafiać do domów i prywatnych. Poszerzyła się też ich oferta i dziś są dostępne na rynku urządzenia nie tylko do zabezpieczania drzwi, ale też szaf, sejfów, a nawet biurek. Są też proste modele do zabezpieczania szafek lub drzwi w hotelach i obiektach sportowych, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

Funkcje i możliwości

Dwie podstawowe funkcje zamków elektronicznych to tzw. kod powtarzalny i kod niepowtarzalny. Kod powtarzalny to domyślna, najczęściej stosowana funkcja, polegająca na otwieraniu zamka wprowadzeniem za każdym razem tego samego kodu; natomiast kod niepowtarzalny pozwala na użycie jednorazowe otwarcie i zamknięcie drzwi przy pomocy wygenerowanego jednorazowo kodu. Ta funkcja jest najczęściej stosowana we wspomnianych wyżej hotelach i obiektach sportowych w prostszych modelach zamków.

Tego typu urządzenia są produkowane z materiałów odpornych na zniszczenia, ponadto każda próba uszkodzenia, zdemontowania czy wejścia bez poprawnego kodu uruchamia alarm i powiadamia zarządcę. Takie zamki można też łatwo i szybko przeprogramować. Warto przyjrzeć się ofercie producentów takich zamków jak np. firma Atline.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas