Materiał Partnera Wygodny wózek dla niemowlaka

Wygodny wózek dla niemowlaka

Przygotowując wyprawkę dla maluszka musimy pomyśleć o tak wielu rzeczach. Łóżeczko, wózek, wanienka. To dopiero początek. Trzeba też pamiętać o pościeli i poszewkach na zmianę, ręczniczkach do kąpieli, o różnych ubrankach, zarówno o bieliźnie, jak i o cieplejszych bluzeczkach, śpioszkach, kombinezonie, czapeczce na wszelkie wyprawy poza dom. No i wyposażenie wózka wraz z kocykami i torbą na rzeczy niezbędne na spacerze. Toż to urwanie głowy!

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dla dziecka?

Jak się przygotować do wyjścia na spacer z małym dzieckiem? Dla wielu młodych, niedoświadczonych rodziców to prawdziwy problem. Jak wybrać wózek, jaką pościel do wózka, jak ubrać malucha na spacerek? Po kilku próbach nabieramy wprawy i wiemy o co w tym wszystkim chodzi, ale te pierwsze spacery mogą okazać się nie lada stresem. Zatem jak przygotować wózek dla naszego maleństwa? Przede wszystkim pierwszy wózek musi być głęboki i mieć płaskie dno. Dziecko leży w nim na plecach, zwrócone do opiekuna. Wysokie ścianki i daszek służą temu, by ochronić je przed wiatrem i słońcem, ale także odizolować je od innych zewnętrznych bodźców, na przykład hałasu. Zmysły malutkiego dziecka są przecież bardzo wrażliwe, zatem nie należy narażać ich na przeciążenie. Jeśli maluch będzie się czuł w wózku bezpiecznie, przykryty kocykiem kupionym na przykład w sklepie internetowym Little Diamond, będzie mógł spokojnie spać podczas spaceru. Wprawdzie na rynku dostępne są teraz wózki wielofunkcyjne, które mogą pełnić rolę wózka lub fotelika samochodowego w zależności od potrzeby, ale są one wygodne przede wszystkim dla rodziców, którzy nie muszą przekładać dziecka z gondoli do fotelika i z powrotem, natomiast dla rozwijającego się kręgosłupa i stawów niemowlaka nie są najlepszym pomysłem i należy je stosować z umiarem. Najkorzystniejsza pozycja do snu dla dziecka to pozycja na wznak, powinno ono mieć też dość miejsca, by się swobodnie wyciągnąć i ułożyć.

Podstawowe elementy wyposażenia dziecięcego wózeczka

Jeśli myślimy o wygodzie dla siebie, powinniśmy raczej zwrócić uwagę na regulację rączki tak, by dostosować ją do naszego wzrostu, czy skrętność kół, co znacznie ułatwia jazdę po chodnikach. Przyda się także kosz na zakupy, moskitiera czy osłona przeciwdeszczowa. Wyposażenie wózka zależy głównie od pory roku i w tej chwili można je kupić przez internet, w niejednym sklepie z artykułami dziecięcymi. Warto stosować prześcieradło na materac w gondoli, bo chroni go przed zabrudzeniem. Przydatny jest też kocyk, najlepiej lekki, taki, który zapewnia ciepło, ale także dostęp i cyrkulację powietrza. Przed spacerem nie można zapomnieć o spakowaniu torby do wózka, czyli niezbędnych drobiazgów, jak smoczek, butelka, pieluszki na zmianę, chusteczki, krem i ubranka dla dziecka.

Podziel się