Materiał Partnera Wózki wielofunkcyjne. Przegląd rozwiązań

Wózki wielofunkcyjne. Przegląd rozwiązań

Młodzi rodzice mają wiele problemów na głowie. Jednym z nich może być wybór wózka dziecięcego. Na rynku od niedawna funkcjonują wózki wielofunkcyjne. Ich charakterystyka sprawia, że będą one rosły razem z dzieckiem, a rodzice będą musieli z niego rezygnować, dopiero gdy dziecko przestanie go potrzebować. Jak zatem wybrać wózek wielofunkcyjny? Jakie wady i zalety ma takie rozwiązanie?

 

Zalety wózków wielofunkcyjnych

Wózki wielofunkcyjne są określane jako hybrydowe. Łączą one w sobie zalety głębokich wózków dla noworodka oraz wózka spacerowego. Obecnie na rynku funkcjonują różne modele, a każda firma oferuje coś innego. Wózki Kinderkraft, to modele 3 w 1, które nie tylko łączą określone wyżej funkcje, ale również mogą służyć jako nosidełko samochodowe. Ogromną zaletą wózków wielofunkcyjnych jest fakt, że wiążą się z jednorazowym zakupem. Młodzi rodzice nie muszą kupować dwóch lub nawet trzech akcesoriów dla dziecka, gdyż wózki wielofunkcyjne pełnią kilka funkcji jednocześnie. Istotną zaletą wózków Anex natomiast jest fakt, że zmiana ich typu zajmuje tylko kilka minut. Wynika to z faktu, że wszelkie elementy są ze sobą połączone i idealnie dopasowane. Bardzo ważnym aspektem wózków Bebetto jest bezpieczeństwo dziecka. Producenci dbają o to, aby konstrukcje były solidne i stabilne, a kierowanie nimi było wygodne, za sprawą zamontowania skrętnych kół. Dużą zaletą estetyczną wózków wielofunkcyjnych Espiro jest natomiast ich design. Producenci zadbali o to, aby wózek był nie tylko funkcjonalny, ale żeby również dobrze prezentował się podczas spacerów.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie wózka wielofunkcyjnego?

Podstawowym elementem, na jaki powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie są koła. 

Jak mówi specjalista z firmy sdkrak.pl : ,,Większe koła dają większą możliwość manewru, dzięki czemu wózek jest wygodniejszy w obsłudze i można się nim poruszać po leśnych drogach, czy nierównych chodnikach. Trzeba jednak pamiętać, że duże koła więcej ważą. Jeśli więc rodzice mieszkają w miejscu, gdzie drogi i chodniki są równe, wystarczające będą małe koła." 

W wielu pojazdach montowane są koła skrętne, które w dużym stopniu ułatwiają wykonywanie manewrów wózkiem. Inną istotną kwestią są wymiary. Trzeba uważać, by dobierać wózek odpowiednio do wielkości mieszkania. Ważne jest też, aby sprawdzić, czy pojazd zmieści się do samochodu. Przy wyborze wózka nie można zapomnieć także o jego wadze. Hybrydy należą do dość ciężkich wózków, dzięki czemu są bardziej stabilne. Ich waga może być jednak problemem dla rodziców, którzy mieszkają na wysokich piętrach bez windy. Dlatego warto przed zakupem udać się do sklepu i dokładnie sprawdzić, czy ciężar wózka nie przekracza naszych możliwości.

Podziel się