Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę przy zakupie suchego basenu dla dzieci?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie suchego basenu dla dzieci?

Suchy basen wypełniany specjalnymi piłeczkami to jedna z doskonałych możliwości zapewnienia dziecku świetnej rozrywki. Zabawa musi być jednak przede wszystkim bezpieczna, dlatego przy zakupie kojca konieczne jest zwrócenie uwagi na jego poszczególne parametry. Te powinny spełniać rygorystyczne normy – co zatem konkretnie brać pod uwagę, wybierając suchy basen dla swojego dziecka?

Odpowiedni materiał

Suchy basen powinien być przede wszystkim przygotowany z odpowiednich materiałów. Dziecko pozostaje z nimi w bezpośrednim kontakcie, dlatego warto postawić na modele z przyjemnym w dotyku pokrowcem. Powinien być on wykonany z dzianiny dresowej, która pozwala dziecku na wielogodzinną, komfortową zabawę w suchym basenie. Pokrowiec tego typu może być bez większych problemów prany, dzięki czemu nawet po intensywnej eksploatacji pozostaje czysty, a wszelkie zabrudzenia powstałe przy zabawie są łatwo usuwane.

Atestowane tkaniny są bezpieczne dla dziecka, jednak dostępne wyłącznie u renomowanych, polskich producentów suchych basenów. Jednym z nich jest firma Mimii, która swoim klientom proponuje wiele ich rodzajów dostępnych w rozmaitych wariantach wymiarowych i kolorystycznych. Warto także przy ich zakupie zwrócić uwagę na resztę danych technicznych kojca, które powinny zawierać informacje o grubości ścianek i dna. W przypadku tych pierwszych optymalną wartością jest 6 cm, co pozwala dziecku na doskonałą, bezpieczną zabawę.

Rozrywka w domu, ale nie tylko

Wspomniane ścianki suchego basenu to jeden z jego najważniejszych elementów. Muszą gwarantować odpowiednią twardość – tylko dzięki temu kojec zachowa swój pierwotny kształt, który z kolei zapewnia dziecku możliwość zabawy z wieloma specjalnymi piłeczkami w środku. Ścianki w suchym basenie muszą być jednak także elastyczne. Nierzadko bowiem bywają przez najmłodszych w trakcie beztroskiej zabawy wyginane na różne sposoby, a zastosowanie właściwej pianki przez producenta zapewnia brak trwałych deformacji.

Co ciekawe, w suchych basenach proponowanych przez renomowanych producentów dzieci mogą bawić się nie tylko we wnętrzach domów czy mieszkań. Zastosowanie wodoodpornego materiału przy tworzeniu spodu kojca pozwala także na komfortowe korzystanie z niego nawet w ogrodzie. Należy również suchy basen dopasować pod względem wymiarów. Dzięki sporej dostępności modeli w różnych konfiguracjach rodzice mogą bez większych problemów zakupić kojec przystosowany dla dziecka w określonym wieku. Warto więc pamiętać o najważniejszych parametrach suchego basenu i sprawdzać je przed zakupem – wysoką jakość, właściwe materiały i dopasowanie do potrzeb najmłodszych gwarantują wyłącznie najlepsi producenci.

Podziel się