Materiał Partnera Kompletujemy wyprawkę dla dziecka

Kompletujemy wyprawkę dla dziecka

Pojawienie się dziecka w naszym życiu to zmiana, do której przygotowujemy się przez długi czas. Przez dziewięć miesięcy planujemy, kupujemy, reorganizujemy nasze mieszkanie, cały czas oczekując niecierpliwie dnia, aż nasze maleństwo przyjdzie na świat. Równie ważne jest przygotowanie wyprawki szpitalnej dla mamy i noworodka. Choć pewne rzeczy zapewni nam szpital, lepiej jednak mieć własne ubrania i kosmetyki.

Pierwsza wyprawka

Wyczekując pojawienia się naszego dziecka na świecie, powinniśmy dobrze się do tego przygotować. Ważne jest zgromadzenie odpowiednich ubrań, które nasz niemowlak będzie nosił przez pierwsze tygodnie. Pamiętajmy, że dzieci rosną niezwykle szybko i z tego powodu nie powinnyśmy przesadzać z ilością kupowanych ubrań. Zwróćmy jednak uwagę, by były one wykonane z miękkich materiałów, wygodne oraz wytrzymałe. Ofertę wysokiej jakości ubranek dla niemowląt ma w swojej ofercie sklep Bobodream.

Co musi znaleźć się w szafie najmłodszego członka rodziny? Przede wszystkim body. Na początek wybierzmy te, które w całości można rozpiąć z przodu. Ułatwi to nam przebieranie maleństwa. W sklepach dostępne są zarówno z krótkim, jak i długim rękawem – powinniśmy zaopatrzyć się w trzy pary każdego rodzaju.

Innym praktycznym wyborem są pajacyki dla dzieci. To połączenie spodenek i bluzeczki w jednym. Podobnie jak body są wygodne w zakładaniu i pozwalają dziecku na swobodę ruchów. Pajacyk może być wykorzystany jako piżamka do spania lub jako ubranie wierzchnie na body.

W szafie maluch powinny znaleźć się śpioszki oraz półśpioszki. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z czymś pomiędzy rajstopkami a spodenkami na szelkach. Zakładane są na body lub kaftanik i w takich gotowych zestawach możemy je często kupić. Półśpioszki nie są zapinane na ramionach, ale kończą się ściągaczem w pasie i mogą zastępować dzięki temu spodnie.

W szpitalu

Po porodzie siłami natury mama i dziecko zostają w szpitalu przed dwa dni. W przypadku cesarskiego cięcia – cztery. Ważne jest wiec, aby zabrać do szpitala torbę z rzeczami, które będą im w tym czasie potrzebne.

Wyprawka szpitalna obejmuje zarówno ubrania, jak i kosmetyki dla malucha i mamy. Znaleźć się w niej muszą pieluchy tetrowe, paczka pieluch jednorazowych dla noworodków nawilżane chusteczki oraz rękawiczki niedrapki. Lepiej jest ubrać dziecko w jego własne ubrania – te zapewnione przez szpital mogą nosić ślady używania.

W torbie z rzeczami dla dziecka powinny znaleźć się bawełniane body lub koszulki. Przydatne będą też pajacyki oraz kaftaniki, a także śpioszki. Każdej rzeczy należy zabrać po kilka sztuk.

Nie zapomnijmy też o zabraniu bawełnianej czapeczki.

Przyszła mama powinna zabrać ze sobą, oprócz podstawowych kosmetyków środków do higieny, nocne koszule rozpinane z przodu co ułatwi karmienie, duże i chłonne podpaski oraz wkładki laktacyjne.

Opracowanie:

Podziel się