Materiał Partnera Kiedy dla niemowlaka przyda się kocyk?

Kiedy dla niemowlaka przyda się kocyk?

Niemowlę szczególnie potrzebuje ciepła oraz warunków, które będą przypominać warunki, w jakich spędziły ostatnie dziewięć miesięcy. W związku z tym niezwykle istotną rolę odgrywa otulanie, zarówno w łóżeczku, wózku, jak i w szpitalu zaraz po porodzie. W tym celu najlepiej wykorzystywać miękkie, miłe w dotyku i w pełni naturalne tekstylia, które nie będą powodować alergii oraz podrażnień wrażliwej skóry malucha.

Ciepło i bezpieczeństwo

Otulanie to bardzo ważna czynność w przypadku maluchów, które dopiero co przyszły na świat. Dzięki temu mogą poczuć się znowu podobnie jak w brzuchu mamy, w którym spędziły ostatnie dziewięć miesięcy. To sprawia, że stają się spokojniejsze, mniej dotkliwe stają się też dla nich kolki. Ponadto szybciej się wyciszają i łatwiej usypiają. Do otulania wykorzystuje się najczęściej rożki, ale może je tak samo dobrze zastąpić miękki kocyk, wykonany z przyjemnej w dotyku tkaniny. Istotne. Aby była ona w pełni naturalna i bezpieczna dla dziecka, dlatego warto wybierać tylko odpowiednio certyfikowane produkty. Zdecydowanie najlepiej wybierać tekstylia w 100% bawełniane, które będą idealne również dla pociech borykających się z alergią.

Wygodny spacer

Właściwie dobrany strój dziecka do pogody to podstawowa zasada. Jego uzupełnienie natomiast bez względu na porę roku może stanowić dobrze dobrany kocyk. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiary, a najodpowiedniejsze są te o wielkości 75 × 100 cm. W upalne dni warto postawić na tekstylia o wafelkowej strukturze, które sprawdzą się nawet jako osłonka do wózka przed słońcem. Tak więc kocyk w wózku to podstawowy element, który zapewni dziecku odpowiednią ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale również komfort. Ciekawe rozwiązanie stanowi możliwość jego personalizacji poprzez wyhaftowanie imienia. To atrakcyjna ozdoba, która pozwala uniknąć również pytań o imię malucha. Takie rozwiązanie proponuje między innymi rodzinna firma krawiecka Supełkowelove, zajmująca się szyciem tekstyliów dla niemowląt.

Szpitalna wyprawka

Każda przyszła mama z utęsknieniem czeka na dzień, w którym maluch wreszcie przyjdzie na świat, dlatego dokłada wszelkich starań, aby właściwie skompletować zawartość torby, którą zabierze ze sobą do szpitala. Poza tak podstawowymi rzeczami, jak ubranko, pieluszka, chusteczki nawilżające, czapeczka, nie może zabraknąć również kocyka. To właśnie on zapewni dziecku azyl w tych pierwszych dniach w zupełnie nowym dla niego środowisku. Przyda się niezależnie od pory roku i pozwoli właściwie otulić malucha w jego pierwszej wyprawie do domu. Delikatny, welurowy materiały będzie idealnym rozwiązaniem. Ponadto można wybierać w wielu wersjach kolorystycznych, a nawet modelach dwustronnych o zróżnicowanych barwach.

Opracowanie:

Supełkowelove Daria Ignaszak

Janków Trzeci 12

Podziel się