Materiał Partnera Jakie cechy powinien mieć dobry wózek dziecięcy?

Jakie cechy powinien mieć dobry wózek dziecięcy?

Dobry wózek dziecięcy to określenie mało precyzyjne – model, polecany przez przyjaciółkę może się zupełnie nie sprawdzić w twoim przypadku. Punkt widzenia zależy tutaj bowiem, i to całkiem dosłownie, od punktu siedzenia, czyli stylu życia i sposobu użytkowania tego sprzętu. Wybierając wózek, prawie zawsze trzeba pójść na kompromis. Zobacz, na co wracać uwagę, by wybrać wózek odpowiedni dla swojego dziecka... i siebie.

Wózek idealny, czyli dopasowany do potrzeb 

Wybór wózka można śmiało porównać do kupna samochodu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli i każdy z nich ma swoich zwolenników. To logiczne, że na inny model zdecyduje się rodzina mieszkająca w bloku bez windy w centrum dużego miasta, właściciele domku pod lasem czy osoby, które często podróżują. Wózek dziecięcy dobierz zatem do potrzeb, a przed zakupem przemyśl, co jest dla was najważniejsze, a z czego możesz zrezygnować. Czy będziesz spacerować po leśnych i polnych drogach, czy raczej równych chodnikach? Czy będziesz przewozić wózek autem, tramwajem lub wnosić go do mieszkania? Czy twoje dziecko potrzebuje dużej gondoli? Czy wolisz kupić wózek wielofunkcyjny, czy osobno głęboki, a później lekką spacerówkę? Gdy masz już wstępny zarys, możesz wyruszyć na poszukiwania.

Na co zwracać uwagę przy zakupie wózka dla dziecka? 

Przeglądając propozycje producentów wózków i porównując interesujące cię modele, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów, które znacznie ułatwią codzienne życie i spacery. To bardzo ważne, by wózek był:

  • bezpieczny, czyli stabilny, z głęboką gondolą i spacerówką wyposażoną w pasy;
  • łatwy w prowadzeniu – dobrze, jeśli można go pchać jedną ręką;
  • ze zdejmowaną tapicerką, którą można wyprać;
  • pozwalający łatwo się złożyć;
  • z dobrą amortyzacją;
  • wykonany z dobrych jakościowo i trwałych materiałów;
  • wyposażony w otwory i siateczki wentylacyjne oraz moskitierę.

Waga i wielkość dobrego wózka zależą w dużej mierze od tego, czy zamierzasz wnosić go często po schodach lub przewozić w bagażniku oraz gdzie będzie przechowywany.

Wózki renomowanych marek, takie jak Bebetto Luca, Sojan, Tako Laret czy Adbor Zipp dostępne m.in. w internetowym Sklepie Michałek z akcesoriami dla dzieci, są polecane przez wielu rodziców ze względu na funkcjonalność i wygodę użytkowania połączoną z ciekawym wzornictwem. Wiodący producenci udzielają kilkuletniej gwarancji na swoje wyroby i dbają o wysoką jakość i ergonomię wózków. Pamiętaj jednak, żeby nie kierować się wyłącznie opiniami innych, ale własnymi odczuciami – ostatecznie to ty będziesz codziennie spacerować z dzieckiem, prowadząc wózek.

Podziel się