Materiał Partnera Fotelik samochodowy dla dziecka – niezbędne wyposażenie bezpiecznej jazdy

Fotelik samochodowy dla dziecka – niezbędne wyposażenie bezpiecznej jazdy

Fotelik samochodowy, którego używa się do podróżowania z dzieckiem, powinien być dostosowany do jego wieku i wagi. Jest to wyposażenie, które może uratować najmłodszym pasażerom życie, więc zasadność jego stosowania jest bezdyskusyjna. Dobrej jakości fotelik to nie tylko odpowiedni kształt oraz mocne pasy, ale również dobry gatunkowo materiał, by dziecko miało komfort jeżdżenia w nim.

Co daje fotelik w czasie jazdy?

Wiele osób pamięta jeszcze czasy, gdy nie było w Polsce wymogów prawnych do stosowania fotelików samochodowych. Dzieci od najmłodszych lat jeździły luźno z tyłu, nie używając nawet pasów. Dziś szokuje to lekkomyślnością, bo w czasie kolizji życie i zdrowie małych pasażerów jest szczególnie narażone. Czasy się zmieniły, jest więcej samochodów, które jeżdżą szybciej niż kiedyś. Z tego względu ilość wypadków na drodze zwiększyła się drastycznie. Foteliki samochodowe mogą uratować życie, bo w momencie zderzenia występują takie siły, które mogą wyrzucić małego pasażera przez przednią szybę. Ta sama sytuacja przy zastosowaniu fotelika pozwala pozostać dziecku na miejscu. Samo zapięcie pasów nie wystarczy, bo po pierwsze dziecko ma za niski wzrost i pasy są za wysoko na szyi, co też jest niebezpieczne. Fotelik dla dziecka do jazdy samochodem produkowane przez firmę Kajtex jest wyprofilowany w ten sposób, że chroni małego pasażera nie tylko przed wypadnięciem, ale też przed urazami szyi.

Czym charakteryzuje się bezpieczny fotelik samochodowy?

Foteliki są dostosowane do wieku dziecka. Do typu kołyski można już wsadzić noworodka, bo jest tam w pozycji leżącej, a wygodny uchwyt pozwala wyjąć śpiącego malucha z samochodu i zanieść do domu. Starsze dzieci, które już potrafią siedzieć, mają wygodne oparcie o wyprofilowanym kształcie oraz 5-punktowe pasy, które zabezpieczają całe ciało. Przez większość czasu fotelik jest używany jako wygodne siedzisko dla dziecka, dlatego zarówno kształt, jak i zastosowany materiał muszą być wysokiej jakość i przyjemny w dotyku oraz łatwy utrzymaniu czystości.


Opracowanie:

Kajtex sp.j. Janeczek

Częstochowa , Huculska 9

Podziel się