Materiał Partnera Czym charakteryzują się kokony niemowlęce?

Czym charakteryzują się kokony niemowlęce?

Kokony niemowlęce są rodzajem przenośnego łóżeczka o opływowym kształcie. Na element ten składa się miękki materac z otaczającym go brzegiem, wysokim i równie miękkim. Niektórzy nazywają kokon „gniazdkiem” z uwagi na przytulność, jaką może zaoferować małym użytkownikom. Pontonowy kształt kokonu niemowlęcego wydziela ograniczoną, ciasną wręcz przestrzeń, w której dziecko czuje się bezpiecznie, niczym w brzuchu mamy. Dodatkowe, wysokie ścianki dookoła redukują nadmiar napływających bodźców wzrokowo -słuchowych, pomagając maluchowi w wyciszeniu się i zrelaksowaniu. Czym charakteryzują się dobre kokony niemowlęce?

Kokony niemowlęce – charakterystyka

Kokon niemowlęcy umożliwia stworzenie komfortu i wygody dla dziecka. Stwarza równocześnie warunki przypominające te w brzuchu mamy, a dzidziuś leżący w miękkim gniazdku czuje się bezpieczniej. Nadrzędną funkcją kokonu niemowlęcego jest jednak ochrona malucha przed wypadnięciem, np. w sytuacji, gdy zdarza mu się spać w jednym łóżku z rodzicami. Wysokie brzegi powodują, że dziecko nie wydostanie się poza swoją przestrzeń, do tego ograniczają ryzyko przypadkowego przygniecenia przez mamę lub tatę. Co ciekawe, niektóre kokony mają opcję wiązania, dzięki czemu mogą „rosnąć” wraz z dzieckiem, dopasowując się do jego wzrostu.

Kokony niemowlęce w praktyce używane są na wiele różnych sposobów. Uniwersalność tych elementów przyczynia się do tak dużej popularności wśród młodych mam. Jednym z najpopularniejszych zastosowań gniazdek jest łóżeczko w łóżeczku. Rozmiar typowego kojca dla dzieci jest dobierany z myślą na użytkowanie co najmniej przez kilka lat. Dla noworodków przestrzeń ta może być za duża.

Kokon niemowlęcy w łóżeczku sprawia, że dziecko zyskuje przytulny kącik do spania, a rodzice nie muszą wydawać pieniędzy na dodatkowe kosze Mojżesza. Kokony są także rzeczą niezwykle użyteczną podczas rodzinnych wyjazdów i związanych z nimi noclegów w hotelach, pensjonatach. Skóra dzieci jest bardzo wrażliwa i nie powinna stykać się z pościelą, co do której nie ma się pewności, w jakim proszku została wyprana. Można więc ułożyć niemowlę do snu we własnym kokonie. Dodatkową zaletą tych elementów jest fakt, że brzeg można swobodnie odpiąć od materaca, wówczas łatwiej go prać oraz spakować do bagażnika.

Wysokie ranty kokonu mogą zapewnić też wysokie miejsce do przewijania. Ograniczona przestrzeń nie daje maluchowi nadmiernej swobody w wierceniu się i przekręcaniu, przez co cały rytuał zmieniania pieluszki trwa krócej i nie generuje zbędnych frustracji u dziecka i rodzica.

Dlaczego kokony niemowlęce to dobre rozwiązanie?

Pierwsze miesiące życia dziecka spędzane są w pozycji leżącej. Warto więc zapewnić maluchowi odpowiednie posłanie, które wpływa na komfort, wygodę i poprawny rozwój. Kokony niemowlęce ze względu na swój kształt i miękkość wnętrza, gwarantują dziecku odpowiednie podparcie w ciągu dnia i podczas snu.

Jak mówi pracownik sklepu Coco Bird oferującego sprzedaż kokonów niemowlęcych: Wybierając kokon niemowlęcy, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Dobrym wyborem będzie 100% najwyższej jakości bawełna, która nie uczula i jest miła w dotyku. Warto, aby wypełnienie kokonu było hipoalergiczne, oddychające, wykonane z puszystej kulki silikonowej i sprężystej włókniny silikonowej. Wszystkie tkaniny i dodatki obowiązkowo powinny posiadać certyfikaty bezpieczeństwa.

Decydując się na zakup kokonu niemowlęcego, należy wybierać jedynie sprawdzone firmy oferujące ich sprzedaż. Elementy wykonane z najwyższej jakości tkanin, posiadające niezbędne certyfikaty to gwarancja udanej i bezpiecznej transakcji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas