Materiał Partnera Ciekawe pomysły na zabawę dla dzieci w domu

Ciekawe pomysły na zabawę dla dzieci w domu

Sposobów na kreatywną i ciekawą zabawę z dziećmi jest naprawdę sporo. Po pierwsze powinniśmy zacząć od wyłączenia telewizora czy odłożenia w kąt tableta i smartfona. Na pewno zastanawiasz się, co zaproponować dziecku, aby mógł bawić się i jednocześnie uczyć. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka interesujących pomysłów na zabawę dla dzieci w domu. Zapraszamy do lektury!

Czytanie książek i zabawa w teatr

Raczej nie trzeba nikogo przekonywać, że czytanie książek to świetny sposób na wspieranie rozwoju intelektualnego i społecznego dziecka. Wspólne zgłębianie świata książek przynosi maluchowi także ogromną radość oraz pozostawia wspaniałe wspomnienia. Czytanie rozwija wyobraźnię malucha. Rodzice mogą pokusić się także o zorganizowanie dziecku zabawy w teatr poprzez wcielenie się w postacie z ulubionych bajek czy stworzenie zupełnie nowych. Warto wtedy zachęcać szkraba do inicjowania nowych scenariuszy oraz pomysłów.

Gotowanie

Wspólne gotowanie to także ciekawy sposób na urozmaicenie dziecku dnia. Dzięki temu nasze pociechy „poczują” przygotowane potrawy wszystkimi zmysłami. Co więcej, taka zabawa wspiera również naukę koncentracji oraz spostrzegawczości. Maluch poprzez komponowanie własnych potraw i testowanie połączenia różnych składników, rozwija swoją kreatywność. Jest to także świetna okazja do nauki samodzielności oraz pracy zespołowej i współdziałania.

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych i bawić się w „dom”. Dlatego oprócz wspólnego, realnego przygotowywania posiłków, możemy pomyśleć o zakupie naszemu maluchowi drewnianej kuchni dla dzieci. Będzie to świetny i bezpieczny prezent dla każdego szkraba. Maluch może ćwiczyć dodawanie i odejmowanie na konkretnych produktach, co pozwoli na przyjemną naukę matematyki. Taka zabawka zapewni dziecku ogromną frajdę i sprawi, że maluch poczuje się jak prawdziwy szef kuchni. A można ją zakupić m.in. w sklepie Little Me z Tarnowskich Gór.

Nic tak nie uszczęśliwi malucha, jak poświęcona mu uwaga i wspólna zabawa. Dlatego warto angażować swoje pociechy w zespołowe aktywności, przy których mogą zarówno rozwijać swoją wyobraźnię, uczyć się, jak i po prostu dobrze bawić. Natomiast w przypadku wyboru zabawek, zdecydowanie dobrą opcją będą te, które przez całe lata nie wychodzą z mody. Chodzi tutaj właśnie o drewniane kuchnie dla dzieci, które są bezpieczną i ciekawą formą zabawy dla naszego malucha. Taki zestaw kuchenny z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku - bez względu na wiek czy płeć.

Opracowanie:

Little Me Samantha Szmit

Tarnowskie Góry , Sienkiewicza 15 lok. 1

Podziel się