Artykuł sponsorowany Jak sporządzać spełniającego wymogi pisma procesowe?

Jak sporządzać spełniającego wymogi pisma procesowe?

Pisma procesowe w takich sprawach jak podział majątku, rozwód, separacja, spadek, czy też oskarżenie o popełnienie wykroczenia, muszą spełniać odpowiednie wymogi prawne, aby mogły być należycie i terminowo rozpatrzone. Ważna jest zarówno merytoryczna ich treść, jak i odpowiednie oznaczenie. Najlepiej powierzać tego typu działania profesjonalistom, którymi są adwokaci. Najlepsi z nich dysponują nowoczesną technologią sporządzania dokumentacji prawnej. 

Przygotuj pismo wraz z adwokatem

Przygotowywanie pisma procesowego/prawnego wraz z adwokatem to nie droga na skróty, a zabezpieczenie przed uniknięciem poważnych błędów. Przykładem może być pozew o rozwód, do którego można dołączyć niezliczone wnioski takie, jak rozpatrzenie sprawy o podział majątku, orzeczenie o wyłącznej winie małżonka, z wnioskiem o kuratora, z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia itp. Każde działanie sądowe niesie za sobą konsekwencje, dlatego przed przygotowaniem danego pisma procesowego w sprawach karnych, handlowych, podatkowych, pracy, rodzinnych, cywilnych, spadkowych, czy nieruchomościowych, dobry adwokat najpierw ustali z klientem wszystkie możliwe scenariusze działania oraz rozwoju sytuacji, a także jego cele. Dzięki temu dany dokument zostanie sporządzony należycie, a adwokat zadba o jego prawidłowe dostarczenie do odpowiedniego sądu. To między innymi taką pomoc prawną oferuje kancelaria prawna Sławomira Kowalskiego, który również podejmuje się działań związanych z zastępstwem procesowym, czy też mediacjami.

Przedsiębiorcy specjalną grupą klientów

Jak się okazuje, specjalną grupą klientów kancelarii adwokackich są przedsiębiorcy, którzy proszą o przygotowywanie różnych dokumentów prawnych. Mowa o umowach handlowych i cywilnoprawnych, statutach oraz regulaminach. To jednak pisma sądowe są dla nich najważniejsze. Według danych wiele przedsiębiorstw boryka się z problemem nieuregulowanych faktur. To wtedy istotne jest sporządzanie pism wezwania do zapłaty, pism windykacyjnych, a także procesowych, które wielokrotnie pozwalają na wywołanie presji u dłużnika i odzyskanie przez wierzyciela swoich należności.

Uproszczone składniki pisma procesowego

Pisma procesowe różnią się od siebie w zależności od danej sprawy. Można jednak wyróżnić kilka uniwersalnych elementów, które znajdują się w każdym z nich. Są nimi: oznaczenie sądu, dane osobowe stron i ich pełnomocników, oznaczenie rodzaju pisma, odpowiedniego treściwie oświadczenia wraz z dowodami, podpisy, a także załączniki. Kolejne pisma w danej sprawie, zawsze muszą posiadać odpowiednią sygnaturę nadaną aktom. Ważne jest również to, iż jeśli dany dokument wnosi do sądu pełnomocnik – adwokat, musi być dołączone do niego odpowiednio poświadczone pełnomocnictwo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas