Materiał Partnera
Dlaczego warto powierzyć rachunkowość firmy zewnętrznemu partnerowi

Dlaczego warto powierzyć rachunkowość firmy zewnętrznemu partnerowi

Każda firma musi prowadzić swoją księgowość. Nie zawsze jednak oznacza to konieczność zatrudniania księgowego. Można również przekazać prowadzenie rachunkowości zewnętrznemu partnerowi. Przedsiębiorstwa wielokrotnie decydują się na wybór takiego rozwiązania, ponieważ niesie ze sobą liczne zalety. Warto je poznać, aby zadecydować, jakie rozwiązanie będzie dla nas bardziej opłacalne.

Koncentracja na kluczowych obszarach rozwoju

Przede wszystkim przedsiębiorca, który decyduje się na zewnętrzną księgowość, może skoncentrować się na ważnych dla siebie, kluczowych obszarach rozwoju. Nie musi wchodzić w tematy rachunkowości, w których nie zawsze się orientuje, a księgowość prowadzona przez wynajętą firmę jest w pełni profesjonalna i zgodna z aktualnym prawem. Specjaliści od rachunkowości doskonale znają się na aspektach prawnych prowadzenia księgowości, potrafią w prawidłowy sposób rozliczać podatki, prowadzić księgi i rozwiązywać problemy wynikające z nieprawidłowo wykonywanych dotychczas rozliczeń. Przedsiębiorca nie musi się niczym przejmować, całkowicie powierzając kwestie rachunkowości zewnętrznemu usługodawcy.

Oszczędność na tworzeniu etatu i opłacaniu składek

Nie tylko możliwość skupienia się na prowadzeniu własnej działalności i pewność, że powierzyliśmy usługi specjalistom powinna nas skłonić do wynajęcia zewnętrznego partnera, który zajmie się rachunkowością.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, ekspert z portalu Usługowy.com.pl: Niewielkie firmy powinny się zdecydować na powierzenie księgowości zewnętrznemu partnerowi, ponieważ poczynią niemałe oszczędności na przymusie tworzenia dodatkowego etatu, a także opłacaniu składek ZUS oraz NFZ. Nie tylko nie będą zmuszone zmieniać biura na większe, ale zatrudnią profesjonalistów, którzy mają odpowiednią wiedzę i mogą samodzielnie obsługiwać księgowość danego przedsiębiorstwa. Co więcej, oszczędzą na zakupie specjalistycznego oprogramowania, które jest naprawdę kosztowne i musieliby poczynić niemałą inwestycję.

W jaki sposób wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Jeśli chcemy przekazać rachunkowość zewnętrznemu partnerowi, powinniśmy wybrać sprawdzone biuro księgowe. To znaczy takie, które ma należytą wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu księgowości firm bez względu na rodzaj realizowanej przez nie działalności. Powinniśmy zapoznać się z ofertą danego biura rachunkowego, aby upewnić się, że świadczy kompleksowe usługi. Zaliczają się do nich bez wątpienia prowadzenie ksiąg, obsługa spraw kadrowo-płacowych, a także rozliczanie PIT czy analiza finansowo-sprawozdawcza. Nasza skrupulatność pozwoli nam nawiązać korzystną współpracę.

Podziel się