Materiał Partnera
Meble skórzane oraz z tkanin skóropodobnych – jakie są ich największe wady i zalety?

Meble skórzane oraz z tkanin skóropodobnych – jakie są ich największe wady i zalety?

Meble wypoczynkowe wykonane ze skóry oraz materiałów pokrewnych np. ekoskóry są znane od setek lat. Obecnie uznaje się je za bardzo ekskluzywne, ze względu na luksusowy wygląd oraz dość wysokie ceny. Zanim zdecydujesz się na zakup skórzanej kanapy, warto poznać jej największe wady i zalety. Czym dokładnie się charakteryzują i opłaca się je kupować?

Utrzymanie czystości

Jedną z największych zalet skórzanych mebli jest ich odporność na różnego rodzaju plamy spowodowane np. rozlaniem napojów. Nie wsiąkają one w tapicerkę tak jak w przypadku klasycznych tkanin. Wystarczy zetrzeć papierowym ręcznikiem i po zabrudzeniu nie ma śladu. Wiele osób właśnie z tego powodu decyduje się na zastosowanie skórzanych lub wykonanych z ekoskóry mebli wypoczynkowych. Poleca się je zwłaszcza w pomieszczeniach, w których spędza się dużo czasu i organizuje spotkania towarzyskie.

Hipoalergiczność

Meble pokryte skórą nie gromadzą również kurzu, a tym samym nie jest możliwe, aby na ich powierzchni namnażało się wiele roztoczy. Dzięki temu są one doskonałe dla alergików, którzy dotychczas musieli często dezynfekować i odkurzać meble z tkanin typu welur. By pozbyć się kurzu i roztoczy z powierzchni skórzanego mebla, wystarczy użyć wilgotnej ściereczki z odrobiną delikatnego, bezpiecznego dla skóry detergentu. Środki czystości najlepiej kupować w zestawie wraz ze specjalnymi preparatami impregnującymi.

Luksusowy wygląd i wysoka cena

Za kupnem skórzanych tapicerek często przemawia ich luksusowy wygląd, który jest ogromną zaletą. Niestety, ekskluzywny design wiąże się również z wysokimi cenami, zwłaszcza w przypadku mebli wykonanych z litego drewna. Tańszą alternatywą są kanapy wykonane z ekoskóry, jednak często są one mniej wytrzymałe i mają krótszy czas użytkowania.

Pielęgnacja i impregnacja

Ważną informacja dla potencjalnego posiadacza skórzanych mebli jest konieczność odpowiedniej pielęgnacji oraz impregnacji. W tym celu używa się wyłącznie specjalistycznych środków, przeznaczonych do pielęgnacji skóry oraz materiałów skóropodobnych. Zabiegi te mają na celu przedłużyć trwałość mebli oraz zachować jak najdłużej perfekcyjny ich wygląd. Na jakość i żywotność skórzany tapicerek wpływa również ich odpowiednie wykonanie, dlatego powinno się je kupować tylko u profesjonalnych producentów, takich jak na przykład firma SOFEX, zajmująca się wytwarzaniem zarówno mebli skórzanych, jak i tych z klasycznych tkanin tapicerskich.

Opracowanie:

Sofex Produkcja mebli tapicerowanych

Skiereszewo , Kiszkowska 1

Podziel się