Artykuł sponsorowany Zastosowanie bejc syntetycznych

Zastosowanie bejc syntetycznych

Drewno może mieć niepowtarzalny urok tylko wtedy, gdy jest odpowiednio pielęgnowane. Rozwiązaniem jest impregnacja drewna – z wykorzystaniem impregnatów i środków barwiących (bejc, lakierów, lakierobejc). Warto zwrócić szczególną uwagę na bejce, dzielone na wodne i syntetyczne. Czym charakteryzuje się taki impregnat do drewna?

Czym są bejce syntetyczne?

Bejce są impregnaty do barwienia drewna. Ich zadaniem jest zatarcie różnic kolorystycznych na powierzchni tego materiału. Działają doskonale – wnikają głęboko w strukturę drewna, nie naruszają przy tym integralności i widoczności słojów. Bejce dobiera się do koloru drewna. To idealny impregnat do barwienia mebli.

Istnieją dwa rodzaje bejc – wodne (bezwonne, ekonomiczne w użyciu) oraz syntetyczne. Zastosowanie każdej z substancji wymaga wysokiej kultury technicznej. Niezbędne kroki to – kolejno – suszenie, skrawanie, szlifowanie barwionego drewna.

Bejce wodne i bezwonne można odnaleźć wśród asortymentu rodzinnego przedsiębiorstwa produkcyjno-usługowego Ivpol-North. Firma zaopatrzy klientów w najwyższej jakości bejce, farby i lakiery. 

Jakie zastosowanie mają bejce syntetyczne?

Bejce syntetyczne mają takie samo zastosowanie jak bejce wodne i inne typy. Ich najważniejszym zadaniem jest nadanie drewnu określonej barwy (dzięki barwnikom i pigmentom, które występują w substancjach). Ponadto skutecznie zabezpieczają drewno i inne materiały drewnopodobne przed uszkodzeniami mechanicznymi, chemicznymi.

Bejce do mebli działają znacznie korzystniej aniżeli klasyczne farby kryjące. Wnikają bardzo głęboko w strukturę drewna – chronią zatem nie tylko jego wierzchnią warstwę, ale i wnętrze.

Idealnie nadają się do odnawiania starych mebli. Podkreślają widoczność niewidocznych i zatartych słojów. Nadają starym meblom wyrazisty kolor, dzięki czemu umeblowanie znowu zachwyca.

Jak nakładamy bejcę?

Nakładanie bejcy odbywa się za pomocą miękkiego pędzla. Co ważne – nanosi się ją na drewno surowe, ewentualnie oczyszczone i oszlifowane. W innym wypadku efekt substancji barwiącej nie będzie tak wyrazisty i wyjątkowy. Bejcy nanosi się dość dużo na drewno. Należy następnie wykonać wcieranie, przy okazji usuwając nadmiar substancji. Im ciemniejszy odcień chcemy uzyskać, tym więcej warstw należy nałożyć.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas