Materiał Partnera Zasłony do zadań specjalnych

Zasłony do zadań specjalnych

Każdy dekorator wnętrz wie, jak istotna jest rola zasłon w pomieszczeniu. Nie tylko zapewniają one odpowiednia dozę prywatności, lecz także potrafią podkreślić klimat panujący w danym miejscu. Odpowiednio dobrane zasłony robią bowiem ogromną różnicę – mogą nadać pokojowi pożądany klimat, ocieplić go lub wręcz przeciwnie: nadać wrażenie sterylności.

Dostosuj poziom światła dzięki odpowiednim materiałom

Najważniejszą cechą każdej zasłony jest oczywiście materiał, z której ją uszyto. Podstawową różnicę dostrzeżemy zaraz po założeniu zasłony – niektóre z nich będą przepuszczać więcej światła, inne mniej. Warto mieć to na uwadze kupując zasłony. Jeśli nie wiemy, jaką ilość światła przepuszcza dany materiał, koniecznie zdajmy się na ocenę ekspertów. Niektórzy z nich – jak pracownicy Fabryki Tkanin Dekoracyjnych – nie tylko odpowiednio doradzą, lecz także wykonają dla nas wizualizację przed zakupem, dzięki czemu naocznie ocenimy, które zasłony są dla nas najbardziej odpowiednie. Wszak niektórzy z nas prowadzą nocny tryb życia – w ich przypadku promienie słoneczne wpadające do sypialni zaraz po świcie i wyrywające ze snu nie będą pożądany. Inni, wręcz przeciwnie – kochają dobrze doświetlone pomieszczenia, a zasłony traktują wyłącznie jako środek do zapewnienia sobie odpowiedniej dozy prywatności, ukrywając się za ich pomocą przed wścibskimi oczami, ale nie rezygnując przy tym ze słońca.

Ciepło dzięki zasłonom? Czemu nie.

Sezon grzewczy w Polsce to zawsze wyzwanie. Część z nas narzeka na nieszczelne okna – nawet, jeśli zbudowano je z tworzyw sztucznych, mogą wypuszczać z naszego domu cenne ciepło. Niezależnie od tego, jaki jest powód – złe osadzenie okna, ich niska jakość czy uszkodzenia – dobrze dobrane zasłony mogą pomóc nam uporać się z tym problemem. Grube, obszerne zasłony docenią zwłaszcza wielbiciele ciepła, którzy chcą zaoszczędzić na ogrzewaniu. Niejako odwrotnością opisanej wyżej sytuacji jest ta, kiedy w naszych pokojach robi się po prostu za ciepło – zwłaszcza latem. Z upałami radzimy sobie na różne sposoby, również zasłaniając okna, jednak możemy to robić skuteczniej – decydując się na zasłony, które odbiją promienie słoneczne. Idealnie sprawdzają się w tej roli zasłony z jasnych materiałów, ale istnieją też takie, których głównym przeznaczeniem jest taka aktywna ochrona przed słońcem. Oczywiście najlepiej sprawdzą się zasłony szyte na miarę, które nie tylko spełnią nasze wymagania materiałowe, lecz także te związane z wymiarami, pasując idealnie do okien w naszym domu.

Opracowanie:

Fabryka Tkanin Grażyna Wesołowska

Bydgoszcz , pl. Kościuszki 27B

Podziel się