Materiał Partnera Zalety kuchennych systemów cargo

Zalety kuchennych systemów cargo

Kuchenne systemy cargo to jeden z głównych trendów w aranżacjach współczesnych, funkcjonalnych kuchni. Są to kilkupoziomowe szafki lub metalowe kosze w formie słupka, wysuwane w całości na prowadnicach tak, by można było szybko sprawdzić całą ich zawartość. Cargo instalowane są zarówno pod blatem, jak na całej wysokości ściany, co ułatwia przechowywanie żywności lub akcesoriów kuchennych. W naszym artykule przeanalizujemy, jakie zalety ma ten system.

Cargo to innowacyjne rozwiązanie, które sprawdzi się w dużych oraz niewielkich pomieszczeniach, ułatwiając organizację kuchennego miejsca. Takie kosze lub szuflady są bardzo proste w codziennej obsłudze, można je dowolnie modyfikować w razie potrzeby i bez trudu dopasować do różnych wnętrz, na przykład w stylu tradycyjnym albo nowoczesnym.

Doskonała organizacja miejsca w kuchni

Niewykorzystane przestrzenie między półkami to poważny problem podczas projektowania każdej kuchni. Jak podkreśla stolarz, Wojciech Kołtało, specjalizujący się w projektowaniu i wykonawstwie mebli kuchennych: gdy pomiędzy regałami powstaje wąska luka, warto zastosować w niej system cargo, by uzyskać dodatkowe, cenne miejsce. Cargo jako podręczny organizer, może składać się z kosza lub półek, na których można umieścić produkty, takie jak: napoje w butelkach lub kartonach, mąka, słoiki z przetworami, kasze, makarony, olej i oliwę. Zamiast więc chować żywność w głąb kuchennych regałów i zajmować ich powierzchnię, wystarczy przełożyć najczęściej używane artykuły do szafki cargo, by mieć do nich szybki dostęp w każdej chwili.

Systemy do każdej aranżacji

Systemy cargo można łatwo dopasować do wnętrz w stylu nowoczesnym, klasycznym czy rustykalnym. Kosze i przegródki wewnętrzne występują w wielu różnych wersjach, od prostej, chromowanej, ażurowej siatki po konstrukcje ze stali bądź tworzyw sztucznych, z powłoką antypoślizgową. Front szafki cargo stanowi też spójną całość kolorystyczną wraz z pozostałymi elementami kuchennej aranżacji.

Prosta, intuicyjna obsługa

Kosze cargo to systemy proste w obsłudze, zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci. Niezależnie od tego, jak wiele produktów znajduje się na półkach, cargo wysuwa się płynnie oraz lekko, ułatwiając do nich pełny dostęp. Takie rozwiązanie jest szczególnie cenione przez osoby, które w kuchni spędzają wiele czasu i nie lubią tracić czasu na poszukiwania artykułów, niezbędnych do gotowania. Zamiast otwierać kolejno kilka szafek, wystarczy otworzyć jedną, w której warto umieścić wszystkie półprodukty najczęściej stosowane podczas obróbki pokarmów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas