Artykuł sponsorowany Wykańczanie mieszkań pod klucz – na czym polega taka inwestycja?

Wykańczanie mieszkań pod klucz – na czym polega taka inwestycja?

Wykańczanie mieszkań metodą gospodarczą odchodzi powoli w niepamięć. Polacy coraz chętniej wybierają opcję aranżacji pod klucz, którą należy przeprowadzać wraz z projektantem wnętrz. To z nim ustalone zostaną wszystkie kwestie funkcjonalne oraz wizualne poszczególnym pomieszczeń, a ich odbiór dokonany zostanie w wersji gotowej do zamieszkania. Wykończenie pod klucz to rodzaj inwestycji, w której całe mieszkanie jest dokładnie urządzone, umeblowane, a nawet udekorowane.

Wykańczanie mieszkań pod klucz – tylko z projektantem wnętrz!

Wykańczanie wnętrz pod klucz to zadanie dla pracowni projektowej, która nie tylko przygotuje projekty funkcjonalne i koncepcje wizualne pomieszczeń, ale która wybierze również wykonawcę i będzie kierowała jego pracami. Tego typu model inwestycyjny polega zaś na wykonywaniu remontu od A do Z. Zaangażowanie klienta kończy się bowiem wraz z ostatecznym zaakceptowaniem umowy oraz stworzonych wcześniej projektów. One stanowią zaś podstawę współpracy i należy zwrócić na nie szczególną uwagę.

Projektowanie wnętrz odbywa się zatem w kilku etapach. Ważne są konsultacje z klientem oraz  inwentaryzacje lokalu do remontu. Projektant dokładnie określa oczekiwania zleceniodawcy, jego gusta oraz budżet. Sama wizja lokalna pozwala na stworzenie wspomniane projektu funkcjonalnego. Nowoczesne mieszkania pod klucz muszą bowiem być nie tylko piękne, ale także komfortowe w użytkowaniu. Projektanci stawiają na rozwiązania ergonomiczne oraz proponują ułatwiające życie technologie, od odkurzacza centralnego począwszy, na systemie SmartHome kończąc.

Oczywiście prócz konsultacji i inwentaryzacji ważne są również przedstawiane projekty 3D oraz wizualizacje, które staną się częścią pełnej dokumentacji projektowej. Jej akceptacja pozwala przejść do prac wykonawczych.

O co zadba dla klienta projektant wnętrz?

Projektanci wnętrz prowadzący inwestycje pod klucz muszą zagwarantować swoim klientom kompleksową obsługę. Skupiają się oni zatem zarówno na wspomnianych kwestiach estetycznych, jak i też technicznych. Wszystko po to, by zatrudnieni wykonawcy odwzorowali projekty 1:1. Muszą oni zatem uzyskać od projektanta rzuty 2D, wizualizacje 3D (również z funkcją wirtualnego spaceru), projekty wykonawcze oraz kosztorysy.

Biuro projektowe podejmuje również współpracę z pracowniami stolarskimi, które na zamówienie przygotują szafy garderobiane oraz zestawy kuchenne na wymiar. Projektant zadbać musi bowiem o każdy element mieszkania. To w jego obowiązku leży zakup ceramiki łazienkowej, armatury, mebli, zasłon, dywanów, a nawet sprzętów AGD i RTV. Oczywiście odbywa się to wraz z klientem, który liczyć można na szerokie doradztwo. Wyjątkowo rozległe usługi świadczy w tym zakresie Klaudia Lubszczyk, która prowadzi pełne sukcesu biuro MARMO DESIGN. Jest ono usposobieniem nowoczesności, konfrontującej się tradycyjnym wnętrzarstwem.

Zalety wykańczania mieszkań pod klucz

Wykańczanie mieszkań pod klucz to niebywale komfortowy sposób prowadzenia inwestycji. Właściciel nie musi brać udziału w całym procesie wykonawczych, nad którego opieką stoi projektant prowadzący tzw. nadzór autorski. Nie ma zatem żadnych obaw, iż remont nie zostanie przeprowadzony pomyślnie – każdy jego element jest wcześniej dokładnie ustalany. Inwestor nie musi zatem wcale pojawiać się na miejscu prac. Jest to świetna opcja dla osób zapracowanych, mieszkających poza Polską czy też dla seniorów. Czy to jednak jedyna zaleta wykańczania pod klucz?

Wspomnieć warto też o opłacalności finansowej. Wbrew powszechnym mitom wykończenie pod klucz może być tanie. Projektanci wnętrz potrafią dobrze zoptymalizować budżet (również pod kątem podatkowym) klienta oraz dopasować go do najwyższych standardów jakościowych i ciekawych rozwiązań. Stawia się dzisiaj również na technologie energooszczędne, które wpłyną na zwrot części kosztów inwestycji. Dobry specjalista zadba również o to, by aranżowane wnętrza były trwałe i modne przez wiele lat. Uniknąć dzięki temu będzie można konieczności przeprowadzenia kolejnego kosztownego remontu.

Dużą zaletą wykańczania mieszkań pod klucz jest także szybkość całego procesu. Od kontaktu klienta z biurem projektowym do odbioru kluczy może minąć nawet mniej niż kilka tygodni. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas