Materiał Partnera Wybór mebli ogrodowych - drewniane, betonowe czy aluminiowe?

Wybór mebli ogrodowych - drewniane, betonowe czy aluminiowe?

Własny ogródek to marzenie wielu osób. Ci, którzy go mają, wkładają zazwyczaj dużo pracy w to, aby stworzyć tam wygodne miejsce do odpoczynku. Aby tak było, w ogrodzie powinny znaleźć się przede wszystkim odpowiednie meble. Mogą one być zrobione np. z drewna, betonu lub aluminium. Które z nich najlepiej wybrać? I czym kierować się przy zakupie mebli ogrodowych?

Drewniane meble ogrodowe

Drewno to materiał, z którego zazwyczaj wykonuje się meble. Jego zaletą jest uniwersalność – może mieć różne kolory i pasuje do wielu stylów. Siedziska są zazwyczaj wykonane z miękkich i wygodnych materiałów. Sprawdzi się szczególnie w aranżacjach tradycyjnych, spójnych z naturą. Drewniane meble ogrodowe mają dużo uroku. Czasem do mebli tego typu można dodawać metalowe elementy. Dzięki nim stoły i krzesła będą stabilniejsze.

Betonowe meble ogrodowe

Być może meble ogrodowe z betonu nie są aż tak popularne, jak ich drewniane odpowiedniki. Ale na pewno warto rozważyć ich zakup. Meble tego typu częściej spotyka się w miejscach publicznych, jednak mogą one sprawdzić się również w prywatnym ogrodzie. Ich charakterystycznymi cechami są solidność i elegancja. Wszystkie betonowe ławki i stoliki różnią się nieco od siebie, dlatego każdy egzemplarz jest wyjątkowy. Meble te występują w odcieniach czerni, szarości i bieli. Czasem siedziska robi się z drewna, co daje ciekawe połączenie tych dwóch materiałów.

Aluminiowe meble ogrodowe

Meble do ogrodu można stworzyć też z aluminium. Jest to z pewnością jedno z mniej typowych rozwiązań. Na rynku można znaleźć aluminiowe meble ogrodowe w wielu kolorach. Z różnorodnością można się też spotkać w przypadku siedzisk, które z reguły są zrobione z miękkiej pianki. Dużą zaletą mebli aluminiowych jest ich odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne. Dzięki temu nie niszczą się one przez lata.

Jak wybrać meble do ogrodu?

Nie da się ukryć, że obecnie wybór mebli ogrodowych na rynku jest bardzo duży i niełatwo podjąć decyzję. Przede wszystkim warto kierować się własnymi upodobaniami. Spójność aranżacji ogrodu można zapewnić dzięki zakupowi całego zestawu mebli. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo pomaga zaoszczędzić czas i nerwy związane z wybieraniem każdego sprzętu pojedynczo. Meble ogrodowe z drewna, betonu i aluminium oferuje np. sklep New Garden Style. Podczas wyboru sprzętów warto zwrócić też uwagę na ich stabilność i solidność wykonania. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, ale na pewno warto, aby znaleźć swój wymarzony zestaw mebli ogrodowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas