Materiał Partnera W połysku czy w macie? Jakie fronty do mebli kuchennych wybrać?

W połysku czy w macie? Jakie fronty do mebli kuchennych wybrać?

Choć pomysłów na aranżację kuchni są tysiące, to kluczowe pozostają 2 czynniki. Musi być to pomieszczenie zarówno funkcjonalne, jak i idealne komponujące się z resztą wystroju. Jednym z najczęstszych dylematów, przed którym stają klienci, jest wybór sposobu wykonania frontów meblowych. Połysk czy mat? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Z jakimi zatem informacjami na ten temat warto się zapoznać?

Jakie są zalety i wady frontów w połysku?

Meble wykończone w ten właśnie sposób to propozycja, którą w sposób szczególny powinni zainteresować właściciele wąskich i długich kuchni. Decydując się na to rozwiązanie można mieć pewność, iż całe pomieszczenie optycznie zyska na wielkości. Charakterystyczny efekt estetyczny sprawia również, że zabudowy kuchenne w połysku lepiej komponują się z nowoczesnym podejściem do aranżacji. Wykorzystywane na etapie produkcji lakiery pozwalają także znacznie lepiej wydobyć głębię wybranego koloru.

Fronty takie są odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, choć gdy dojdzie już do zarysowania powierzchni, to mankamenty będą mocno widoczne. Nie jest też tajemnicą, że fronty wykończone na wysoki połysk wymagają częstego polerowania – jeśli oczywiście komuś zależy na nienagannym wyglądzie. Jeżeli jednak ktoś nie jest fanem wyjątkowo częstego sprzątania, to pewne niedoskonałości da się ukryć za pomocą właściwie dobranego oświetlenia. Należy po prostu unikać zimnego i bardzo intensywnego światła. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czym charakteryzują się fronty matowe?

Fronty matowe uchodzą za bardziej uniwersalne, ponieważ bez żadnych obaw można zastosować je zarówno w kuchniach nowoczesnych, jak i tych utrzymanych w klasycznym stylu. Użytkownicy nie mają tutaj do czynienia ze zjawiskiem odbijania światła, dlatego też ewentualne zabrudzenia są wyraźnie mniej widoczne. Sama struktura frontów jest też prostsza w utrzymaniu czystości, ponieważ nie trzeba tutaj stosować polerowania punktowego. Fronty matowe nadają spokojnego, stonowanego i zrównoważonego wyglądu.

W przeciwieństwie do swoich lakierowanych odpowiedników dobrze komponują się z meblami frezowanymi lub bogato zdobionymi. Jak podkreślają specjaliści z firmy Pracuś, ich ogromną zaletą jest także atrakcyjna cena, co dla wielu klientów może mieć niebagatelne znaczenie. Uzyskane efekty estetyczne nie są jednak tak spektakularne. Jak widać, oba rozwiązania charakteryzują się określonym zestawem zalet i wad. W razie wątpliwości co do tego, które z nich wybrać, warto zdecydować się na indywidualną konsultację z fachowcami.

Opracowanie:

Arkadiusz Brachman Meble Na Wymiar "Pracuś"

Radlin , Reymonta 10

Podziel się