Materiał Partnera
W których miejscach montować kinkiety i jakie typy wybrać do swojego domu?

W których miejscach montować kinkiety i jakie typy wybrać do swojego domu?

Kinkiety występują zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Dzięki technologii LED mogą nie tylko oświetlać pojedyncze obszary w formie punktowej, ale stanowią doskonałe zamienniki dla zwyczajnych żyrandoli. Co więcej, ich ceny wcale nie są wysokie! W których miejscach kinkiety będą pasowały i jakie rodzaje wybierać, aby prawidłowo spełniały swoje funkcje?

Gdzie pasuje kinkiet?

Początkowo kinkiety były wybierane wyłącznie do łazienek, gdzie wyposażone w jaskrawe światło LED doskonale się sprawdzały nie tylko przy lustrze, ale również na suficie. W dzisiejszych czasach mogą znajdować się w każdym pomieszczeniu. Szczególnie w stylu nowoczesnym, w formie niewielkich, metalowych konstrukcji. W sypialni są montowane przy łóżku, jako źródło światła do czytania. Warto wybrać takie, które dają możliwość ustawienia kierunku. Kinkiety są przydatne również w kuchni, umieszczone nad blatami pomagają w bezpiecznym przygotowywaniu posiłków. Rozwiązania tego typu mogą być stylizowane również na styl industrialny, sprawiają wrażenie szczególnie surowych i naturalnych. Są alternatywą dla osób, które nie przepadają za obszernymi, ozdobnymi żyrandolami.

Atrakcyjne wizualnie i niedrogie kinkiety oferuje sklep online BERGE, który specjalizuje się w sprzedaży żarówek i akcesoriów w technologii LED. Firma funkcjonuje na rynku od ponad 10 lat, posiadając szerokie grono zaufanych klientów.

Rodzaje kinkietów

Nie tylko miejsce zamontowania kinkietu jest ważne, ale również jego rodzaj. Obecnie znajdziemy dziesiątki odmian, dzięki czemu każdy może dopasować oświetlenie do stylu wnętrza swojego domu. Do najpopularniejszych rozwiązań kinkietowych możemy zaliczyć:

  • Kinkiety w parach i grupach – mogą zastąpić oświetlenie centralne i klasyczne żyrandole. W zależności od tego ile zawierają żarówek, mogą oświetlać nawet duże pomieszczenia, takie jak salon lub sypialnia.
  • Kinkiety kierunkowe – dzięki skupionej wiązce światła, możliwe jest wykorzystanie żarówek o małej mocy np. jako światło do czytania. W ten sposób nie tylko mamy wygodną lampkę nocną, ale też gwarancję energooszczędności.
  • Kinkiety skierowane ku górze – stosowane jako światło podłogowe, najczęściej na korytarzach lub w przedpokojach. Diody o słabszym natężeniu sprawdzają się w nocy, gdyż nie rażą w oczy, a umożliwiają poruszanie się po domu.
  • Kinkiety skierowane w dół – mogą służyć do oświetlania przedmiotów (szczególnie te z kolorowymi diodami) lub pełnić funkcje typowo użytkowe np. nad blatami kuchennymi.

Ceny kinkietów są zróżnicowane i zależą nie tylko od wielkości, ale również projektu oraz materiałów, z których zostały wykonane. Tańsze opcje są dostępne na każdą kieszeń i mimo niewielkich kosztów mogą nadal wyglądać ekskluzywnie!

Opracowanie:

Mincberger Wojciech BERGE

Skawina , Piłsudskiego 11

Podziel się