Materiał Partnera W jaki sposób wybrać papier toaletowy

W jaki sposób wybrać papier toaletowy

Papier toaletowy to podstawowy artykuł higieniczny, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Mogłoby się wydawać, że wybór i kupno papieru nie jest żadną filozofia, tymczasem oferta producentów jest obecnie tak szeroka i zróżnicowana, że faktycznie trudno podjąć decyzję. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupów.

Warstwy papieru

Im więcej warstw ma nasz papier toaletowy, tym lepsze jego parametry – miękkość i wytrzymałość. Ma to niebagatelne znaczenie podczas użytkowania. Złożony z kilku warstw papier nie podrażania skóry, a ponadto jest mniej podatny na uszkodzenia, dlatego nie ma obawy, że zabrudzimy sobie ręce. Należy jednak mieć na uwadze, że gruby papier nawinięty na rolkę jest objętościowo większy i przez to sprawia wrażenie dłuższego niż jest w rzeczywistości.

Długość papieru

Jeśli zależy nam na tym, by papier kupować jak najrzadziej i po jak najniższej cenie, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na informację o jego długości. Sugerowanie się objętością rolki może być bardzo zwodnicze, gdyż istnieją sposoby, by wydawała się ona większa niż powinna – na przykład luźne nawijanie papieru na tekturową rolkę, sztuczne napuszanie papieru, by był grubszy czy choćby używanie rolek o większej średnicy. Podobnie nie powinniśmy przywiązywać zbytniej uwagi na ilość rolek, gdyż liczy się łączna długość papieru, nie zaś na ile rolek został nawinięty. Dobrym rozwiązaniem jest kupno papieru toaletowego typu jumbo, spotykanego powszechnie w miejscach takich jak toalety w centrach handlowych, kinach i innych miejscach publicznych – całkowita długość takiego papieru wynosi ponad 100 metrów. Papiery tego rodzaju znajdziemy w ofercie producenta, firmy Duncan.

Papier zapachowy czy nie

Wiele osób postrzega papiery zapachowe jako wyższy standard. Tymczasem aby papier miał zapach, musi zostać nasączony substancjami chemicznymi, które mogą podrażniać skórę i przy dłuższym stosowaniu niszczyć florę bakteryjną naszego układu trawiennego.

Rodzaj materiału

Papier toaletowy może być wytwarzany z celulozy lub makulatury. Oba materiały mają swoje plusy i minusy. Papier celulozowy jest z reguły bardziej komfortowy w użyciu, jest miękki, wytrzymały, nie podrażnia skóry. Papier z makulatury jest za to zdecydowanie tańszy i wytwarzany w sposób ekologiczny. Ponadto do jego produkcji nie wykorzystuje się sztucznym barwników, które nadają papierowi celulozowemu odpowiedni kolor. Jeśli decydujemy się na papier z makulatury, powinniśmy zwrócić uwagę na jego fakturę – wypustki na jego powierzchni zwiększają jego wytrzymałość i wydajność.

 

 

Podziel się