Materiał Partnera W jaki sposób dopasować tapicerkę samochodową?

W jaki sposób dopasować tapicerkę samochodową?

Fotele ważnym, choć nieco pomijanym aspektem każdego pojazdu. To właśnie one sprawiają, że kierowcy i pasażerowie czują się komfortowo podczas jazdy. Silniki samochodowe są niezwykle ważne, ale nie sprawią, że auto stanie się przytulne. Podobnie jak w przypadku mebli, co jakiś czas musisz zmienić tapicerkę. Zwróć uwagę na trwałość, łatwość czyszczenia, styl i wygodę.

Nylon

Fotele są zazwyczaj wykonane z nylonu lub poliestru.  Nylon cieszy się wielką popularnością, ponieważ jest niedrogi i wytrzymały. Wygląda jak tkanina. To niekoniecznie dobry wybór, jeśli masz dzieci lub zwierzęta. Zła wiadomość jest taka, że jest porowaty. Dlatego łatwiej wnika w niego kurz i brud. Możesz czyścić siedzenia za pomocą próżni, ale to może nie wystarczyć. Wtedy zmieszaj łagodny detergent z niewielką ilością gorącej wody. Przy odrobinie wysiłku możesz usunąć większość plam. Pamiętaj, aby przetrzeć później fotele gąbką zanurzoną w zimnej wodzie. Wtedy usuniesz wszystkie resztki po detergencie.

Poliester

Popularny jest też poliester. Wygląda jak zamsz. Dlatego wnętrze stanie się bardziej luksusowe. Poliester może ładnie się prezentować, ale trudno go wyczyścić.  Jego tekstura sprawia, że jest podatny na zbieranie brudu i plam, więc bądź ostrożny, jeśli masz dzieci lub zwierzęta. Błotniste buty i lepkie palce mogą być poważnym zagrożeniem. Jeśli chcesz wyczyścić siedzenia, musisz użyć mydła przeznaczonego do zamszu. Sprawdź, jak można go bezpiecznie używać. Nie zgaduj, aby nie zmienić małej plamki w coś znacznie gorszego.

Alcantara

Jest to tkanina podobna do zamszu. Różnica polega na tym, że jest to materiał trudnopalny. Znajduje się w bardzo eleganckich samochodach. Jest miękka, giętka i piękna, ale też droga.

Płyta winylowa

Usługi Tapicerskie Krzysztof Sielski proponuje też płytę winylową. Można go niesamowicie łatwo wyczyścić. Dlatego sprawdzi się idealnie dla rodzin, które jeżdżą z małymi dziećmi lub zwierzętami. Jeśli coś rozlejesz, w większości przypadków, po prostu wytrzesz to wilgotnym ręcznikiem. Brud możesz łatwo odkurzyć, nawet błoto nie stanowi większego problemu. Nie jest porowaty. Dlatego brud, kurz i plamy nie wnikają głęboko w fotele. Jedną z największych wad winylu jest komfort. Szczególnie, jeśli chcesz wybrać materiał w ciemnym kolorze. W upalne dni, może nagrzać się ekstremalnie. Dlatego nie zakładaj wtedy krótkich, uroczych spodenek.

Sztuczna skóra

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na prawdziwą skórę, zawsze możesz wybrać sztuczną. Nawet osoby z ograniczonym budżetem mogą sobie na nią pozwolić. Ma podobne właściwości co winyl. jest wodoodporna i nie ma problemów z jej wyczyszczeniem. Doskonale imituje prawdziwą skórę.

Podziel się