Materiał Partnera Schody drewniane - dlaczego warto je wykonać?

Schody drewniane - dlaczego warto je wykonać?

Kiedy budujesz lub remontujesz dom i przychodzi moment na wybór odpowiednich schodów, wiele osób nie wie, na jakie rozwiązanie się zdecydować. Schody drewniane to najlepsza opcja, ponieważ są one niezwykle trwałe, wyglądają idealnie przez długi czas. Drewno jest materiałem ponadczasowym, który z pewnością szybko nie wyjdzie z mody. Drewno jest więc materiałem, który na pewno warto zastosować w swoich schodach.

Zalety schodów z drewna

Schody z drewna litego mają szereg zalet. Najważniejsze zalety schodów z drewna to, jak podpowiada nam ekspert z firmy Mistrz Stolarstwa Roman Piasecki:

  • Odporność na ścieranie i uszkodzenia - drewno lite jest materiałem, który ma doskonałe właściwości. Jest ono bardzo odporne na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że schody z drewna będą świetnie prezentować się przez naprawdę wiele lat. Schody z drewna mogą być nawet bardzo intensywnie użytkowane, a przy tym  będą nadal świetnie wyglądać.

  • Twardość i trwałość - drewno lite jest twarde, trwałe i solidne. To materiał, który może przy odpowiedniej pielęgnacji służyć naprawdę bardzo długo. Nie grozi mu rdza czy niszczenie.

  • Ponadczasowy wygląd - drewno jest klasycznym materiałem konstrukcyjnym, a stolarze od stuleci wykorzystują je do budowy mebli oraz schodów. Schody drewniane niekoniecznie muszą być starodawne, mogą one wyglądać wspaniale także w nowoczesnych wnętrzach.

  • Doskonale w każdym domu - schody drewniane sprawdzą się zarówno tam, gdzie są bardzo intensywnie użytkowane, jak i w domach letniskowych, gdzie korzysta się z nich sporadycznie.

  • Możliwość różnorodnej obróbki - schody drewniane mogą wyglądać dokładnie tak, jak sobie je tylko wymarzysz. Można im nadać dowolny kształt, kolor czy wykończenie. A jeśli po latach znudzą Ci się Twoje schody z drewna, to możesz zawsze pomalować je na inny kolor!

  • Możliwość wykonania na wymiar - schody na wymiar to doskonała opcja dla osób, które szukają najlepszych rozwiązań dla swojego domu. Dzięki wykonaniu ich na określony wymiar, będą prezentować się wspaniale. 

Gdzie wykonać schody drewniane na wymiar?

Schody drewniane na wymiar najlepiej wykonać u doświadczonego stolarza. Dzięki temu masz gwarancję tego, że będą one wykonane zgodnie ze sztuką stolarską, a przy tym będą prezentować się wspaniale. Firma świadcząca usługi stolarskie przygotuje projekt zgodnie z Twoimi wytycznymi, a następnie przystąpi do jego realizacji. Dzięki temu schody będą wyglądać dokładnie tak, jak chcesz! To doskonała opcja dla każdego, dla kogo liczy się najwyższa jakość wykonania.

Opracowanie:

Roman Piasecki

Swarzędz , Krasickiego 11

Podziel się