Artykuł sponsorowany Rodzaje grzejników dekoracyjnych

Rodzaje grzejników dekoracyjnych

Grzejniki nie muszą być nudne, nie muszą być brzydkie. Zamiast długich rzędów metalowych żeber pod ścianą, możemy mieć instalację przypominającą nowoczesną rzeźbę, albo grzejniki tak finezyjne, że Twoi goście nie będą mogli uwierzyć, że ich zadaniem jest ogrzewanie pomieszczeń, a nie ich dekoracja.


Jakie są rodzaje grzejników dekoracyjnych?

Grzejniki dekoracyjne mają za zadanie równocześnie dbać o ciepło i design w pomieszczeniach. Mogą różnić się kształtami, kolorem albo materiałem, z jakiego je wykonano. Najczęściej jako grzejniki dekoracyjne wykorzystywane są grzejniki płytowe, żeberkowe albo drabinkowe. Możemy je montować tradycyjnie nisko przy podłodze, pionowo lub poziomo na ścianie, albo po prostu postawić na podłodze. Ważne są nie tylko same grzejniki, ale także akcesoria do nich. Możemy je uzupełnić np. relingiem albo lustrem.

Grzejniki płytowe i żeberkowe

Pierwszą grupą grzejników dekoracyjnych są grzejniki płytowe. Pozwalają praktycznie całkowicie zamaskować grzejnik, ponieważ możemy na szklanej płycie czołowej umieścić dowolny obraz. To zdecydowanie więcej niż źródło ciepła, to element dekoracji wnętrza. Montaż grzejników dekoracyjnych z płytą to doskonały sposób na stworzenie designerskiego salonu albo wystrzałowego pokoju dla nastolatka.

Jeżeli lubisz rzeźbę i masz artystyczne zacięcie, rozwiązaniem dla Ciebie będą grzejniki drabinkowe albo żeberkowe. Mogą przypominać nowoczesną rzeźbę, która doskonale uzupełni awangardowe wnętrza. Grzejniki te mogą mieć prostą formę albo wręcz przeciwnie – tworzyć skomplikowane instalacje. Możesz je również połączyć z lustrem albo innymi akcesoriami.

 Z jakiego materiału powinien być wykonany grzejnik dekoracyjny?

Wybór mamy naprawdę spory – od grzejników miedzianych, które wyglądają po prostu obłędnie i zachwycą każdego miłośnika loftowego wystroju wnętrz, poprzez grzejniki ze stali nierdzewnej, które nie tylko błyszczą i wyglądają jak elegancka ozdoba, ale są również wyjątkowo wytrzymałe i odporne na korozję, aż po bardziej tradycyjne grzejniki ze zwykłej stali, które łatwo utrzymać w czystości, mogą zostać pomalowane na najróżniejsze kolory i są bardzo wytrzymałe.

 Jak dodaje ekspert z firmy TWM-TERMO:

Wybierając grzejniki dekoracyjne, nie zapominajmy, że ich podstawową funkcją jest przede wszystkim ogrzewanie. Dlatego – szukajmy takiego rozwiązania, które będzie pasować do parametrów kotła grzewczego. Odradzamy też montowanie zbyt małych albo zbyt wysoko umieszczonych grzejników, ponieważ zmniejszają komfort termiczny w pomieszczeniu, przyczyniając się do podniesienia kosztów ogrzewania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas