Materiał Partnera Rodzaje dzwonków do drzwi

Rodzaje dzwonków do drzwi

Dzwonek do drzwi to jeden z najbardziej potrzebnych elementów w każdym domu lub mieszkaniu. Jego dźwięk oznajmia nam przybycie gości, zarówno tych oczekiwanych, jak i niespodziewanych. Istnieje wiele rodzajów dzwonków, dlatego wybór tego jednego bywa trudny. Warto poznać cechy poszczególnych typów dzwonków jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań.

Dzwonki przewodowe i bezprzewodowe

Pierwszym kryterium podziału dzwonków jest obecność kabli. Na rynku można znaleźć ogromny wybór zarówno dzwonków przewodowych, jak i bezprzewodowych, montowanych blisko drzwi wejściowych.

Dzwonki klasyczne zasilane są prądem sieciowym. W przeciwieństwie do dzwonków bezprzewodowych, kosztują niewiele i w ich przypadku nie trzeba martwić się o rozładowane baterie. Jednak bywają kłopotliwe, ze względu na obecność kabla, długiego nawet na kilkanaście metrów.

Dzwonki bezprzewodowe są droższe od klasycznych, jednak mają swoje zalety, z których największą jest łatwy montaż. Tego typu dzwonki zasilane są akumulatorem lub baterią, a brak kabli sprawia, że mogą pełnić funkcję wewnętrznych urządzeń przywoławczych. Świetnie sprawdzą się w dużych domach lub w biurach. Niestety, mają też pewien minus – ich wymiana lub naprawa bywa trudna, dlatego warto zainwestować w droższy model, wyróżniający się wyższą jakością.

Funkcje oraz parametry dzwonków

-Przy wybieraniu dzwonka do swojego domu lub mieszkania warto kierować się również ich wielkością, zasięgiem, przyciskiem, a także sygnałem dźwiękowy. Zbyt duży dzwonek może wyglądać groteskowo i zajmie zbyt dużą powierzchnię, a irytujący sygnał może nawet zniechęcić do zapraszania gości. Ponadto, najlepiej wybrać taki przycisk, który będzie odporny na niską temperaturę, szczególnie jest to istotne w przypadku dzwonków bezprzewodowych – radzi nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Kontakt-Sklep.

Różne melodie

Dzwonki do drzwi różnią się także rodzajem dźwięku jakie wydają po naciśnięciu na przycisk. Wybierać można między klasycznym sygnałem gongu, a różnego rodzaju melodiami czy odgłosami ptaków. Ważne jest, by wybrać taki dźwięk, którego natężenie nie przekracza 80 dB.

 

Podziel się