Materiał Partnera Remont mieszkania – jakie wykończenie podłogi?

Remont mieszkania – jakie wykończenie podłogi?

Remont mieszkania możesz wykonać we własnym zakresie, zlecając wszystkie prace ekipie fachowców lub w systemie mieszanym. Jeśli chcesz mieć wpływ na jakość i trwałość podłóg, to warto spojrzeć na to zagadnienie nieco szerzej oraz skonsultować z profesjonalistami zajmującymi się sprzedażą tych elementów. Będą one służyły latami, zatem warto poświęcić ich wyborowi należytą uwagę.

Jaki rodzaj wykończenia podłogi do mieszkania?

W zależności od możliwości budżetowych możesz wybrać panele podłogowe, deskę drewnianą lub wykładzinę z tworzywa sztucznego. Weź też pod uwagę przeznaczenie pomieszczenia, natężenie ruchu, narażenie na wilgoć i zabrudzenia itp.  Wybierając sklep, zdecyduj się na doświadczonego partnera, w Bełchatowie skieruj swoje kroki do firmy M.S.house Sławomir Malinowski. Spotkasz się tam z przyjazną atmosferą i specjalistycznym doradztwem.

Jakie wykończenia podłogi możesz kupić?

  • panele podłogowe – wykonywane są w specjalnej technologii, która gwarantuje ich dużą wytrzymałość na codzienne użytkowanie. Różnią się nie tylko dekorem, fakturą, ale przede wszystkim parametrami technicznymi takimi jak: ścieralność (w skali od AC1 do AC5), grubość i połysk. Na panelach możesz znaleźć dwucyfrowe oznaczenia np. 21, 32. Pierwsza cyfra definiuje pomieszczenie i tak 2 to do użytku domowego, a 3 do publicznego. Kolejna cyfra to stopień dopuszczalnego natężenia ruchu. Gdzie 1 to mały ruch, a 6 to bardzo duży. Panele podłogowe są przystosowane do każdego pomieszczenia, nawet jeśli masz zamontowane ogrzewanie podłogowe. Ich zaletą jest trwałość i łatwość pielęgnowania.
  • Drewniana deska – to rodzaj wykończenia dla osób, które cenią naturalne elementy w mieszkaniu. Jeśli odpowiednio zadbasz o taką podłogę, to będzie ozdobą na lata. Jak każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Deska podłogowa wymaga okresowego cyklinowania, dzięki temu zachowa świeży i naturalny wygląd. Dlatego uszkodzona deska nie wymaga wymiany, tak  jak ma to miejsce w przypadku panelu podłogowego. Jako produkt naturalny wymaga specjalnej pielęgnacji, która zależy od rodzaju wykończenia (lakierowana lub olejowana). Deska podłogowa jest bardzo dekoracyjna i przyjemna w dotyku.
  • Wykładziny PCV lub dywanowe – to rozwiązania dedykowane dla osób ceniących łatwość konserwacji. Zaletą wykładziny dywanowej jest efekt wygłuszenia. Poza tym odpowiednio dobrana kolorystyka podnosi walory dekoracyjne i sprawia, że pomieszczenia staje się przytulniejsze. Natomiast wykładziny PCV mogą być stosowane nawet w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy. Mają właściwości antystatyczne, co ułatwia utrzymanie pomieszczenia w czystości. Doskonale amortyzują upadki i poprawiają stopień bezpieczeństwa. Jest to ważne zwłaszcza dla osób starszych, dla których upadki są groźne.

Opracowanie:

Sławomir Malinowski

Bełchatów , Czapliniecka 80

Podziel się