Materiał Partnera Remont kuchni – na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli?

Remont kuchni – na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli?

Idealnie rozmieszczone meble kuchenne, dobrana wysokość i wielkość blatów roboczych wpływa na komfort użytkowania pomieszczenia. Jeśli dokonamy wyboru w pośpiechu, nie bacząc na potrzeby i styl pracy osoby, która najczęściej będzie przygotowywała posiłki, ryzykujemy jej rozdrażnienie, niepraktycznością zainstalowanych rozwiązań, nawet jeśli będą one z najwyższej półki. Jak zatem wybierać meble kuchenne?

Przede wszystkim, przygotuj się do remontu. Otwarcie zastanów się:

  • co jest przeszkodą w obecnym rozkładzie armatury kuchennej
  • jakie braki organizacyjne w zagospodarowaniu wszelkich sprzętów i akcesoriów kuchennych nastręczają ci najwięcej problemów
  • co wiesz od razu, że trzeba zmienić, może oświetlenie części roboczej, może miejsce ułożenia zlewu.


Znając rozmieszczenie dużego sprzętu AGD, możesz planować meble.

Wydaje się to oczywiste, aczkolwiek nie rzadko zdarza się, że bardzo spodoba nam się dany zestaw mebli kuchennych i próbujemy na siłę zaadaptować go do naszej kuchni. Warto śledzić ofertę salonów meblowych, budujących różne aranżacje wnętrz, ale pamiętajmy, że są to jedynie punkty odniesienia, podstawa do zbudowania rozwiązania indywidualnego, dopracowanego w każdym calu do wielkości naszej kuchni, czy aneksu kuchennego.

Wyspecjalizowane firmy meblowe, takie jak firma Tk Meble Tomasz Pietras, bez problemu zaaranżują każdą przestrzeń, dobiorą rodzaje wykończeń mebli i ich rozmieszczenie tak, aby były maksymalnie użyteczne, estetyczne i trwałe.

Wybierając swój styl mebli kuchennych, nie kieruj się modą

Spędzając czas nad przeglądem dostępnych rozwiązań technologicznych i obecnie panujących trendach, pamiętaj, że moda przemija, a kuchnia zostaje. Jeśli dany styl nie odpowiada twojemu temperamentowi, nie bierz go, by się nie irytować za każdym razem, jak przyjdzie ci zrobić sobie kawę, czy ugotować obiad.

Przede wszystkim zlecając wykonanie mebli kuchennych na wymiar, określ budżet maksymalny jaki możesz na ten cel przeznaczyć. To podstawa do zbudowania oferty na miarę tego, czego oczekujemy od kuchni. Warto też firmie meblarskiej powiedzieć, wszelkie detale odnośnie do naszego stylu życia, czy chcemy mieć wykończenia blatów do sporadycznego gotowania weekendami, czy do codziennej eksploatacji, gdzie nie koniecznie będziemy mieć czas na poświęcenie dużej ilości czasu na pielęgnację frontów i blatów naszych mebli. W zależności od materiału, na jaki się zdecydujemy jedne nawierzchnie, będą bowiem zostawiać nacieki, inne mogą zostawiać ślady od garnka, a jeszcze inne będą wymagały częstego okresowego konserwowania.

Znając twoje oczekiwania wykonawca mebli kuchennych na podstawie własnych doświadczeń, przedstawionych przez ciebie pomysłów na kuchnię i wskazówek odnośnie do oczekiwań wobec pomieszczenia stworzy dla Ciebie ofertę idealną, perfekcyjnie wpisującą się w twoje założenia budżetowe.

Opracowanie:

Tk Meble Tomasz Pietras

Żdżary 115

  • tel. 661 851 813

Podziel się