Materiał Partnera Piła niezbędnym elementem wyposażenia!

Piła niezbędnym elementem wyposażenia!

Listę sprzętów, jakie powinien posiadać na wyposażeniu każdy ogrodnik otwiera piła. Dziś na rynku dostępne jest wiele modeli i wersji pił spalinowych i elektrycznych. Niezależnie od tego czy mamy duży czy mały ogródek, przygotowujemy drewno na zimę czy przycinamy krzewy, a może pracujemy zawodowo, na co dzień z takimi urządzeniami warto wiedzieć jak dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb i jak o niego dbać.

Firmy oferujące usługi serwisowe takie jak Kruk – Serwis, której właścicielem jest pani Ewelina Hyjek, specjalizują się w naprawie sprzętu ogrodniczego i leśnego. Dzięki długiej obecności na rynku oraz wykwalifikowanym pracownikom potrafimy doradzić przy doborze odpowiedniego sprzętu oraz naprawić niemal każde urządzenie!Jakiego rodzaju piła będzie najlepsza?

Piły łańcuchowe to przenośne i wygodne w użyciu sprzęty, które nadają się do pracy w przydomowym ogrodzie jak i w pracy na większą skalę. Ich podstawowym elementem jest łańcuch tnący, który uruchamiany jest za pomocą napędu elektrycznego lub silnika spalinowego. Piły spalinowe w zależności od zastosowania różnią się od siebie rozmiarem czy parametrami technicznymi, ale wszystkie działają na mieszance paliwa z olejem. Najważniejsze przy wyborze odpowiedniego modelu jest jej przyszłe przeznaczenie. Jeśli będzie używana sporadycznie, do przycinania krzewów to wystarczy urządzenie o mniejszej mocy silnika, którego plusem jest niewielka waga (od 2 do 4 kg) i zdecydowanie niższa cena. Przy pracy z drzewami, przygotowaniem opału przyda się już nieco mocniejszy silnik. Warto zadbać również o komfort korzystania z tej maszyny, co zapewni systemem redukcji drgań. Pozwoli nam zadbać o nasze ręce i stawy! Wygodę zapewni też łatwo dostępna linka do rozruchu. Minusem tego rodzaju pił jest ich głośna praca i dość wysoka cena. Piła elektryczna zmusza nas do pracy w zasięgu przewodu i gniazdka elektrycznego. Natomiast przewagą tego typu urządzenia jest to, że można korzystać z nich w zamkniętych pomieszczeniach- nie emitują spalin! Wyposażone w mocne silniki zapewniają dużą wydajność i precyzję cięcia.

Co zrobić, aby piła służyła nam przez wiele lat?

Kupując specjalistyczny sprzęt do pracy w ogrodzie czy lesie, chcemy, aby posłużył on nam przez lata. Wymaga to od nas kilku prostych zabiegów, które pozwolą wydłużyć życie naszemu urządzeniu. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia długości korzystania z piły, ale również pozwoli zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo jej użytkownika. Warto regularnie dokonywać oględzin czy urządzenie i jego elementy nie są popękane lub uszkodzone oraz czy nie posiadają zarysowań. Regularnie należy usuwać zbierające się w pile wióry, brud i smar. Można tego dokonać za pomocą pędzla lub sprężonego powietrza. Jeśli mają Państwo wątpliwości czy daną część należy wymienić lub jak prawidłowo naostrzyć łańcuch w pile, zapraszamy do Kruk-Serwis a szybko dokonamy wymaganych napraw i przygotujemy urządzenie do bezpiecznej pracy!

Opracowanie:

Kruk - Serwis Ewelina Hyjek

Koronowo , Jana III Sobieskiego 1

  • tel. 782 369 447

Podziel się