Artykuł sponsorowany Perfumy, saszetki, lampy katalityczne i nie tylko. Zapachy do domu

Perfumy, saszetki, lampy katalityczne i nie tylko. Zapachy do domu

Zapachy, choć niewidoczne, mają na nas ogromny wpływ i są ważnym elementem aranżacji mieszkania. To od rozchodzących się w pomieszczeniu woni zależy, jak będziemy się czuć w danym wnętrzu – dobrze dobrane zapachy wprowadzają w stan relaksu i ułatwiają wyciszenie lub przeciwnie, ożywiają i pobudzają do działania. Sprawdźmy, w jaki sposób zadbać o to, by nasz dom zawsze pięknie pachniał.

Perfumy do wnętrz czy patyczki zapachowe? 

Na rynku znajdziemy szeroką gamę produktów przeznaczonych do roztaczania zapachów w pomieszczeniach. Choć mają ten sam cel, różnią się sposobem użycia i wyglądem oraz efektem, jaki powodują. Do najpopularniejszych należą:

  • świece zapachowe – pięknie pachną, dają światło i wprowadzają wyjątkową, przytulną i romantyczną atmosferę;
  • perfumy do wnętrz – wystarczy je rozpylić, by pomieszczenie wypełniło się wybranym zapachem;
  • dyfuzory zapachowe z patyczkami – bezobsługowe; roztaczają zapach przez cały czas, stanowiąc przy tym niebanalną dekorację.

Lampy katalityczne i odświeżacze ultradźwiękowe 

Dla zwolenników wielofunkcyjnych rozwiązań nieco bardziej zaawansowanych technologicznie doskonałym rozwiązaniem w kwestii zapachów do domu będą lampy katalityczne lub odświeżacze ultradźwiękowe. Lampy wykorzystują proces utleniania katalitycznego do skutecznego zwalczania nieprzyjemnych zapachów, na przykład przypalonego jedzenia, dymu papierosowego czy zwierząt domowych oraz eliminacji bakterii, roztoczy i zarodników pleśni. Uzupełnione specjalnymi perfumami roztaczają również aromaty w pomieszczeniu, prezentując się przy tym niczym małe dzieło sztuki.

Z kolei odświeżacze ultradźwiękowe nawilżają i oczyszczają powietrze w mieszkaniu, uwalniając aromatyczną mgiełkę. Wystarczy nalać do nich wody, wybrać zapachowy olejek i wyregulować siłę pracy. Ujemne jony rozpraszane w pomieszczeniu wpływają na poprawę jakości powietrza. Co więcej, takie dyfuzory są dostępne w szerokiej gamie wzorów i dają delikatne światło. Wśród modeli dostępnych w sklepie EmMa Meble znajdziemy wyjątkowo eleganckie i funkcjonalne brumizadory o nowoczesnym designie, które wpasują się w każde wnętrze.

Pachnąca szafa – saszetki zapachowe 

Na koniec coś dla miłośników pachnących ubrań, czyli saszetki zapachowe do szaf i szuflad. Nie tylko roztaczają wyjątkowy aromat, ale i chronią przed atakiem moli i roztoczy. Wystarczy wybrać linię zapachową – na przykład zimowe owoce, kwiat wanilii, białe piżmo czy bawełnę – i umieścić saszetkę w garderobie, by długo cieszyć się przyjemnym zapachem po każdym otwarciu szafy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas