Artykuł sponsorowany Okucia wykorzystywane w pracowniach tapicerskich

Okucia wykorzystywane w pracowniach tapicerskich

Okucia meblowe są nieodłączną częścią wersalek, kanap, foteli, podnóżków, a także łóżek, szaf, biurek i regałów. Są zarówno elementem dekoracyjnym, jak i praktycznym – ułatwiają korzystanie z mebli, a jednocześnie nadają im wyjątkowego charakteru. Przyjrzyjmy się bliżej rodzajom okuć wykorzystywanym w pracowniach tapicerskich: nogom, łącznikom, zagłówkom, rolkom, podnośnikom, przegubom i innym.

Nogi do mebli: aluminiowe, drewniane, stalowe i z materiałów łączonych

Regały, szafki, komody, stoły i stoliki, a także łóżka i kanapy. Niezależnie od rodzaju mebla łączy je jedno: wszystkie postawione są na nogach, dzięki którym znajdują się na odpowiedniej wysokości. Jednocześnie, dzięki uniesieniu mebla nad poziom podłogi łatwiej utrzymać podłogę w czystości – bez problemu można tam wjechać końcówką od odkurzacza, miotłą lub mopem. Ze względu na szeroki asortyment nóżek, które występują w różnych wielkościach, kształtach, a także rodzajach wykończenia, można dopasować je do każdego mebla.

Nogi do mebli wykonane z aluminium występują w wersji polerowanej lub malowanej. Walcowate, stożkowe lub sferyczne nóżki aluminiowe będą pasowały do mebli nowoczesnych, wykonanych z metalu lub szkła. Podobnie jak nogi stalowe, które znajdziemy w wersji szczotkowanej, chromowanej lub malowanej. Nogi drewniane lub aluminiowe z drewnem sprawdzą się natomiast w realizacjach bardziej klasycznych. Orzech, dąb, wenge, a także drewna egzotyczne – te i inne nogi meblowe znajdziemy w sklepie internetowym z okuciami meblowymi Alex-Okucia. Wszystkie doskonale nadadzą się do wykończenia mebli wykonywanych w pracowniach tapicerskich, gwarantując trwałość i niezawodność przez wiele lat.

Łączniki meblowe, zawiasy i podnośniki meblowe

Meble, które posiadają rozkładaną konstrukcję, nie powstałyby bez łączników oraz zawiasów. Skrzynie na pościel i schowki w kanapach i wersalkach, a także pufy z funkcją przechowywania otwiera się łatwiej, jeśli w miejscu łączenia znajdują się zawiasy. Dzięki temu nie trzeba zdejmować całej klapy – bo o ile tak system sprawdza się w niewielkich pufach, o tyle nie można zastosować go w przypadku większych mebli.

Zaczepy, które występują w różnych rodzajach i kształtach pozwalają na zamontowanie wspomnianych już nóżek, połączenia dwóch części kanap modułowych, a także innych elementów mebli. Zawiasy, w połączeniu z podnośnikami meblowymi znacznie ułatwiają podnoszenie ciężkich części unoszonych mebli tapicerowanych lub łóżek, dzięki czemu do ich otwarcia niemal nie trzeba używać siły.

Zagłówki oraz przeguby meblowe

Kanapy, sofy oraz fotele coraz częściej wyposażone są w ruchome zagłówki, regulowane oparcia lub podłokietniki. Dzięki temu każda osoba korzystająca z mebla może dopasować wysokość lub kąt nachylenia do własnych potrzeb. Nie byłoby to możliwe bez zagłówków, mechanizmów ich regulacji oraz przegubów meblowych. Zagłówki występują zarówno w opcji do montażu statycznego, jak i mechanizmów z opcją regulacji. Dają możliwość montażu zagłówków meblowych o różnej wielkości.

Do zagłówków można również wykorzystać przeguby z regulacją umieszczoną na pałąku, które posiadają możliwość regulowania kąta nachylenia. Przeguby cierne o płaskiej konstrukcji znajdą zastosowanie przy wykonywaniu oparć, podłokietników oraz podnoszonych lub regulowanych bokach i innych elementach mebli.

Rolki meblowe

Często wykorzystywanym w pracowniach tapicerskich rodzajem okuć są rolki meblowe. Zwykle stosowane są w meblach rozkładanych: sofach z funkcją spania, kanapach z pojemnikiem na pościel lub rozkładanych fotelach. Dzięki rolkom meblowym, wykonanym z tworzywa sztucznego lub gumy, wysuwane części mebli można w łatwy sposób przesuwać po podłodze. Rolki występują w różnych rozmiarach oraz z odmiennym rozmieszczeniem otworów mocujących, dzięki czemu możliwy jest wybór rolki idealnie dopasowanej do konkretnej konstrukcji mebla. Jednocześnie są na tyle wytrzymałe, że zniosą nawet spore obciążenia, ułatwiając codzienne korzystanie z mebla.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas