Artykuł sponsorowany Okna fasadowe - o czym warto wiedzieć?

Okna fasadowe - o czym warto wiedzieć?

Ze względu na możliwość wyboru ogromnej ilości produktów, wybór odpowiedniego okna do domu wcale nie jest prosty. Okna różnią się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane, właściwościami termoizolacyjnymi oraz sposobem otwierania. Niemniej jednak dobre okna fasadowe posiadają kilka cech wspólnych, o których warto pamiętać. Na co konkretnie zwrócić uwagę?

Okna drewniane i okna PCV

Zasadniczy podział, który świadczy o właściwościach użytkowych okna, oparty jest o materiał, z którego je wykonano. Wyróżniamy przede wszystkim okna drewniane oraz aluminiowo-tworzywowe, czyli popularne okna PCV. Jakie są ich wady i zalety? Okna drewniane w zasadzie nie posiadają wad. Należy jedynie wspomnieć o odpowiedniej konserwacji podczas użytkowania. Zazwyczaj ogranicza się ono do odświeżenia powłoki lakierniczej raz na kilka lat. Dokonuje się tego za pomocą specjalnych zestawów naprawczych, w których skład wchodzą lakier, czyściwo oraz specjalistyczne gąbeczki. Poza tym okna drewniane charakteryzują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz bardzo szlachetnym wyglądem.

Materiałem najczęściej używanym do produkcji okien jest drewno sosnowe w wersji impregnowanej. Najwyższej jakości okna można zakupić u renomowanych producentów. Z pewnością zalicza się do nich firma Nikmar. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu oraz umiejętności rozpatrywania każdego zlecenia w sposób indywidualny firma zapewnia swoim klientom dostęp do kompleksowej obsługi. Okna PCV to przede wszystkim wygoda. Ich konserwacja wymaga jedynie cotygodniowego oczyszczenia z kurzu podczas domowych porządków. Ich mocną stroną jest również różnorodność wariantów kolorystycznych. Konstrukcja tworzywowo-aluminiowa wymusza niestety zastosowanie wielu pustych przestrzeni w szkielecie okna, przez co właściwości termoizolacyjne, są nieco gorsze niż w przypadku okien drewnianych.

Sposób otwierania okien

Bardzo ważną rolę, jeżeli chodzi o komfort użytkowania okna, odgrywa sposób jego otwierania. Będzie on zależał przede wszystkim od umiejscowienia okna w budynku. Najczęściej można spotkać system otwierania skrzydła na bok. Okno może otwierać się zarówno na lewą, jak i prawą stronę, co umożliwia wygodny dostęp choćby do parapetu. Spotyka się również okna otwierane w sposób jedynie uchylny lub symultanicznie łączący obie funkcje, czyli uchylo-rozwierny.

Osobną kategorię stanowią okna nieotwierane, które celowo pozbawione zawiasów na etapie produkcji, pełnią  funkcję jedynie doświetlającą. Coraz częściej spotyka się je w budynkach, charakteryzujących się nowoczesną wizją architektoniczną. Budynki takie, ze względu na ogromną powierzchnię przeszkleń, świetnie nadają się do wykorzystania pełnego potencjału estetycznego okien stałych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas