Artykuł sponsorowany Ogrody z iglakami – dlaczego warto je zakładać?

Ogrody z iglakami – dlaczego warto je zakładać?

Kiedy myślimy o ogrodzie, myślimy o lecie i słonecznych popołudniach spędzanych wśród barwnych kwiatów oraz bujnych krzewów. I rzeczywiście, ogród najokazalej prezentuje się w rozkwicie, jednak co z resztą roku? Jak sprawić, by również zimą wyglądał on ciekawie? Tym właśnie zająć mogą się iglaki, ale to nie koniec ich zalet. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego jeszcze warto je sadzić w ogrodzie.

Najważniejsze atuty iglaków

Iglaki w ogrodach obecne były od zawsze, ale w ostatnich latach zaczęły cieszyć się szczególnie dużą popularnością. Mogą mieć różne przeznaczenie i z tego powodu tak chętnie po nie sięgamy, kiedy planujemy aranżację ogrodu. Co więcej, projektanci zieleni chętnie z nich korzystają, projektując nie tylko ogrody przydomowe, ale również ogrody dla firm. Skąd jednak wynika ta popularność? Powód pierwszy to zieleń trwająca cały rok. Iglaki nie gubią igieł, zachowują zielony kolor również zimą i z tego powodu zawsze będą stanowić dekorację ogrodu.

Iglaki doskonale sprawdzają się zarówno na dużej, jak i małej przestrzeni. Wiele gatunków rośnie powoli, a i nie osiągają dużych rozmiarów, przez co nie będą stanowić problemu na niewielkiej przestrzeni i nie przytłoczą jej. Łatwa jest też ich pielęgnacja. Dzięki temu, że nie gubią igieł, nie musimy martwić się grabieniem. Pamiętajmy jednak, że istnieją gatunki, które gubią igły; zaliczamy tu modrzewie, cypryśniki oraz metasekwoje. Możemy, ale nie musimy ich przycinać, ponieważ zazwyczaj iglaki mają naturalnie ładny kształt. Iglaki nie mają też specjalnych wymagań co do podłoża – dobrze rosną w zwykłej ziemi ogrodowej.

Możliwości aranżacyjne iglaków

Jest kilka sposobów, na jakie możemy zastosować iglaki w naszym ogrodzie. Warto zaangażować firmę ogrodniczą, taką jak Zielony Zakątek, by zaprojektowała i założyła nasz ogród. Dobrze jest też z wybraną przez nas firmą omówić wszystkie rozwiązania. W ten sposób będziemy w stanie wybrać to najlepsze dla naszego ogrodu.

Iglaki mogą stanowić centralny element kompozycji, wokół którego sadzone są pozostałe rośliny. Latem iglaki będą odgrywać rolę tła dla otaczających je kwiatów – kolory wydadzą się w ten sposób intensywniejsze. Samodzielnie iglaki możemy wykorzystać jako żywopłot wokół działki lub też w postaci swego rodzaju szpaleru dzielącego ogród na kilka części.

Zimą to na iglakach skupia się cała uwaga. Warto więc pomyśleć o gatunkach, które prezentują się efektownie. Do takich należą odmiany o płaczącym pokroju, na przykład jodła kaukaska czy jałowiec pospolity oraz odmiany barwnych pędach. Te ostatnie najlepiej wyglądają właśnie pojedynczo, zatem dobrze jest posadzić je w widocznym miejscu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas