Materiał Partnera Nowoczesne techniki antywłamaniowe

Nowoczesne techniki antywłamaniowe

Trudno całkowicie zabezpieczyć dom lub obiekt użyteczności publicznej przed włamaniem. Złodzieje zawsze znajdą jakiś sposób, aby dostać się do środka. Niemniej jednak można im to skutecznie utrudnić. Rozwój technologii nie ominął również zabezpieczeń antywłamaniowych. Dzięki niemu współczesne urządzenia gwarantują najwyższą jakość zabezpieczenia. Na co szczególnie zwrócić uwagę, aby uchronić się przed włamywaczami?

Zabezpieczenie okien

Do domu najłatwiej włamać się przez okno. Bez względu na to, czy jest to okno fasadowe, czy połaciowe. Ich producenci oczywiście wciąż pracują nad nowymi technikami antywłamaniowymi, aczkolwiek rozwiązania te należy uznać za opóźniające, a nie uniemożliwiające włamanie. Zabezpiecza się zarówno ościeżnicę i skrzydła okien, jak i wzmacnia pakiety szybowe. Niemniej jednak nawet kuloodporne szkło prędzej, czy później ulegnie zniszczeniu. Co zrobić, aby okna nie były punktem newralgicznym? Przede wszystkim udać się z prośbą o rzetelną poradę do firm, które profesjonalnie zajmują się produkcją i wdrażaniem systemów antywłamaniowych.

Zdecydowanie zalicza się do nich Alarmtech Polska. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz innowacyjnemu podejściu do zagadnień związanych z technikami alarmowymi firma od wielu lat zapewnia swoim klientom łatwy dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań. Przede wszystkim posiada unikalny asortyment odpowiedzialny za bezpieczeństwo szyb. O czym konkretnie mowa?

Detektory zbicia szyby

Rewolucyjnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o zabezpieczenie okien i drzwi okazały się detektory zbicia szyby. To małe urządzenia, które dzięki możliwości połączenia w jedną sieć alarmową, natychmiast informują właściciela posesji o tym, że szyba została wybita. Na pewno nasuwa się pytanie, dotyczące tego, jak to jest możliwe? Otóż detektory dzieli się na dwie zasadnicze kategorie. Są to detektory klejone, które umieszczane są bezpośrednio na szybach  i świetnie nadają się do całodobowej ochrony. Urządzenia wykrywają  drgania szyb, które muszą wystąpić podczas próby ich  stłuczenia. Odporne są jednocześnie na drgania zakłócające, wywołane np. przez przejeżdżający w pobliżu ciężki pojazd.

Drugim rodzajem są detektory akustyczne.

Zbudowane w oparciu o najnowszą technologię z dziedziny mikrokontrolerów,  z oprogramowaniem uwzględniającym wiele czynników związanych z akustyką pomieszczenia (cyfrowa kompensacja akustyki pomieszczenia DRC), zapewniają  precyzyjnie rozróżnianie sygnałów powstających  w wyniku zbicia szyby od innych, zakłócających dźwięków.    Brak fałszywych alarmów. Przeznaczone są do stosowania wewnątrz budynków, do montażu  na suficie lub ścianie, przeciwległej do chronionego okna. Kąt pokrycia wynosi 165° i pozwala zabezpieczać w danym pomieszczeniu kilka okien jednym detektorem. Detektory zabezpieczają szyby ze szkła standardowego (float), hartowanego, foliowanego, laminowanego. Mało widoczne, nie zaburzają estetyki pomieszczeń.

Opracowanie:

Alarmtech Polska sp. z o.o.

Gdańsk , Kielnieńska 115

Podziel się