Materiał Partnera Na czym polega montaż podłogi?

Na czym polega montaż podłogi?

Zanim zapadnie decyzja o wyborze konkretnej firmy na dostawcę usług remontowo-budowlanych, którymi są wymiana lub montaż podłogi, warto przygotować się i zebrać informację o tym, jak taki montaż powinien przebiegać. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że otrzymaliśmy dobrze wykonaną usługę, a podłoga będzie nam służyła przez wiele lat. Sprawdź, o co możesz poprosić wykonawcę oraz jaka podłoga jest najpopularniejszym rozwiązaniem.

Jakie usługi wchodzą w skład montażu podłogi?

Montaż podłogi musi być poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Bez tego efekt nie byłby tak samo zadowalający, a jakość i okres przydatności podłogi tak długi. W trakcie rozeznania specjalista ocenia stan podłoża i na tej podstawie planuje dalsze niezbędne zadania. Do najpopularniejszych technik oceny podłoża zalicza się:

  • badania wytrzymałościowe Pull-off,

  • badania poziomu wilgotności metodą C-M,

  • stopień odchylenia podłogi mierzy się z pomocą np. klina pomiarowego, łaty czy niwelatora optycznego lub laserowego.

Kolejny krok to dobranie materiałów, które będą adekwatne do przeznaczenia pomieszczenia, w którym będzie kładziona podłoga. Kiedy te kwestie są jasne, wykonawca rozpoczyna montaż podłogi, a do działań, które wykona, najczęściej należą:

  • szlifowanie podłoża, na którym wcześniej był już jakiś materiał,

  • przygotowanie podłoża, które może wymagać wzmocnienia, 

  • montaż wybranego materiału,

  • montaż listew przypodłogowych,

  • ewentualna konserwacja lub czyszczenie.

Jaka podłoga jest najpopularniejsza?

Do najpopularniejszych materiałów podłogowych zalicza się panele, parkiet drewniany, wykładzinę PCV i wykładzinę dywanową. Decyzja o wyborze jednego z nich zostaje podjęta na podstawie możliwości finansowych inwestora. Najtańszym rozwiązaniem jest wykładzina PCV, ale jej jakość i efekt wizualny nie jest powalający. Wykładzina dywanowa pozwala na szeroki wybór jej koloru i kształtu. Specjalista z firmy INSTAL - SERVICE podpowiada, że najpopularniejsze są panele, które imitują drewno. Najnowsze rozwiązania w tej kategorii są praktycznie nie do odróżnienia od oryginalnego drewna, które jest najdroższym rozwiązaniem. 

Montaż podłogi to nie tylko pokrycie nawierzchni wybranym materiałem, ale także odpowiednie jej przygotowanie. Czynności poprzedzające instalację są tak samo ważne, jak sam montaż, dlatego wybór odpowiedniej firmy jest ważny.


Podziel się