Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę podczas dekorowania sali weselnej?

Na co zwrócić uwagę podczas dekorowania sali weselnej?

Dobranie odpowiednich ozdób do sali weselnej to nie lada wyzwanie dla wielu par młodych. Ich ilość oraz możliwość sposobów dekoracji może przyprawić o zawrót głowy. Najważniejsze to nie zostawiać takiej czynności na sam koniec i wcześniej skonsultować się z dekoratorami w celu ustalenia wszystkich szczegółów. W pierwszej kolejności najlepiej zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić nasze przyjęcie ślubne.

Wybór motywu przewodniego

Tak naprawdę to od niego będzie zależał charakter wszystkich dekoracji oraz sam sposób wystroju sali. Jeśli zdecydujemy się na styl boho lub rustykalny wtedy będzie przeważać tematyka roślinna oraz dekoracje nawiązujące do natury. Z kolei glamour to błysk i szyk. Retro oraz vintage z kolei będzie nawiązywać do klasyki lat 40. i 50. Motyw przewodni może się też skupiać na wspólnej pasji pary młodej: podróże, gatunek muzyki, motoryzacja – to tylko niektóre propozycje, które dostarczą dekoratorom wnętrz podstawowych informacji o gustach nowożeńców. Dzięki temu będą mogli zaproponować i przygotować idealnie dobrane ozdoby na salę weselną. Takie usługi oferuje między innymi firma dekoratorska Na Górce z siedzibą w miejscowości Lgiń.

Umiarkowana kolorystyka

Będzie dopasowana do wybranego motywu. Należy jednak pamiętać, aby ograniczyć wybór do maksymalnie trzech różnych barw. Przewodnie odcienie, które zazwyczaj są wybierane to oczywiście biel, beż oraz wszelkie pastele. Niemniej jednak warto stawiać na przełamanie elementów dekoracyjnych mocniejszymi akcentami w postaci złotego, niebieskiego, czerwonego etc. Ta kontrastująca barwa może być właśnie odzwierciedleniem upodobań państwa młodych.

Dekoracja stołów

Ich aranżacja musi być nie tylko gustowna, ale przede wszystkim praktyczna i komfortowa dla gości. Najlepiej zdecydować się na wąskie wazony z żywymi kwiatami, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Przestrzeń ma także znaczenie dla dekoracji stołów świecami. Umieszczenie ich w obszernych szklanych naczyniach będzie możliwe tylko wtedy, jeśli nie utrudnią uczestnikom swobodnego sięgania po potrawy bez obawy o ich strącenie lub poparzenie się. W innym przypadku lepiej wybrać klasyczne podłużne ozdoby tego typu.

Ściana za parą młodą

Stanowi najważniejszą część całej sali weselnej, bo to właśnie na nowożeńców będą przede wszystkim kierowane spojrzenia gości oraz obiektywy kamery i aparatów. Sposobów na jej dekorację jest naprawdę wiele. Bardzo często łączy się kilka pomysłów w jeden, aby uzyskać ciekawszy efekt. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań są tradycyjne kwiaty. Najlepiej, jeśli nawiązują one do kompozycji umiejscowionych na stołach gości oraz do bukietu panny młodej. Można zamieścić je na metalowym stelażu, obręczach lub stworzyć kwieciste girlandy. Warto też wykorzystać potencjał roślin zielonych: liści paproci albo palmowych, jak również mchu. Innym często stosowanym rozwiązaniem do tego typu dekoracji to montaż lampek w postaci łańcuchów lub ozdobnych kul świetlnych. Dla bardziej odważnych osób dobrym wyborem okaże się spersonalizowany i wykonany na zamówienie neonowy napis.

Opracowanie:

Podziel się